Гройсман розповів, як змінять систему фінансування лікарень

Гройсман розповів, як змінять систему фінансування лікарень

1439
Ukrinform
Уряд готує пропозиції щодо зміни системи фінансування охорони здоров'я - щоб кошти використовувалися ефективніше і сприяли якості лікування.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами під час робочої поїздки до Вінниці, повідомляє Урядовий портал.

"Ми сьогодні готуємо пропозиції, як ми будемо змінювати систему фінансування лікарень. Елемент страхової медицини є надзвичайно важливим. Це зміна системи взагалі фінансування усієї системи охорони здоров'я. Ми запропонуємо варіант найближчим часом, з яким ми вийдемо до українського суспільства, з яким ми скажемо, як систему можливо змінити", - розповів глава уряду.

За його словами, кошти, що виділяються на систему охорони здоров'я, можна було б використовувати значно ефективніше.

"У що сьогодні використовують ці кошти, як правило, у старій системі? У фінансування стін і ліжко-місць. Ми хочемо змінити цю ідеологію, щоби ми фінансували конкретного українського громадянина, який отримує медичну послугу. Ми хочемо інвестувати у такі нові ліжка, нові технології. Ми не хочемо інвестувати в занедбані будівлі, у жахливі умови, в яких перебувають люди в багатьох територіях, районах, областях України", - зазначив він.

Гройсман зауважив також, що "не важливо, скільки лікарень у районі, важливо, яка лікарня в районі".

"Якщо стара розвалена лікарня, в якій проводять, умовно кажучи, 100 хірургічних втручань, коли потрібно проводити 3 тисячі, я хочу інвестувати туди, де буде якісний лікар-хірург, якісне обладнання, де буде якісний операційний стіл і так далі", - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок під час робочої поїздки до Вінниці відкрив надсучасне реанімаційне відділення у міській клінічній лікарні №1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>