Фонд

Фонд "Відродження" розпочинає соціальний арт-проект

Укрінформ
Українські письменники та художники візьмуть участь в соціальному проекті фонду "Відродження", присвяченому проблемам паліативної допомоги.

Про це розповіла керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні стартує соціальний проект Parasol, присвячений проблемам паліативної допомоги, і протягом наступних кількох місяців ми займатимемося адвокацією терміну паліативна допомога для ЗМІ, суспільства, соціуму. Ми готуємо арт-бук, присвячений проблемам паліативної допомоги за участі письменників, блогерів, журналістів, художників, медіаторів цієї теми в суспільстві. Також ми готуємо благодійний збір коштів на допомогу виїзним службам паліативної допомоги в семи регіонах України: Ужгороді, Вінниці, Луцьку, Кропивницькому, Дніпрі, Харкові, Івано-Франківську», - сказала Євдокимова.

Крім того, як повідомила Євдокимова, пройде ряд лекторіїв, виставок та подій за участі публічних осіб та митців, які брали участь у створенні арт-буку, для того щоб обговорити з суспільством таку складну тему, як паліативні хворі та забезпечення їм гідного життя та допомоги.

«Впевнена, що нам вдасться довести, що мистецтво може бути соціальним, може бути дієвим інструментом, який допомагає зрозуміти проблему, розкрити її і донести до тих, хто цього потребує, а також до тих, хто нічого про це не знає», - сказала Євдокимова.

За словами координатора літературної складової проекту Івана Рябчія, сучасна українська література  майже не торкається таких тем, як невиліковно хворі люди та ставлення до них суспільства. Втім коло авторів арт-буку, які дали згоду на участь в цьому проекті, доволі широке, і організатори проекту сподіваються, що їх тексти привернуть увагу суспільства до хворих, яким потрібна паліативна допомога.

"Автори будуть дуже різні - Сергій Жадан, Марися Нікітюк, Зоя Казанжі, Марина Єщенко, Юрій Ярема. Багато різних і цікавих авторів. ...Ми сподіваємося, що тексти і роботи, які увійдуть до арт-буку, і наша робота теж продовжать піднімати інтерес до теми паліативної допомоги. Тексти дуже різні: і публіцистичні, і художні, там є справжні маленькі шедеври. Я сподіваюся, що це буде не тільки проект, справжня книжка, яку буде цікаво читати", - сказав Рябчій.

За словами завідувача обласного консультативного відділення клінічного центру паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмили Андріїшин, паліативна помога надається тим хворим, яких зусиллями сучасної медицини неможливо вилікувати, та має на меті забезпечити хворому гідне життя до останніх хвилин. І цей процес потребує не тільки медичної складової, а й психологічної підтримки, надання медичних послуг, соціального супроводу як самому пацієнту, так і його родині. А без обізнаності суспільства, усвідомлення цих проблем досягти такої мети неможливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-