На Донеччині судитимуть «голову центрального республіканського банку «ДНР»

На Донеччині судитимуть «голову центрального республіканського банку «ДНР»

1078
Ukrinform
Прокуратура Донецької області скерувала до суду обвинувальний акт щодо заочного засудження т. з. голови центрального республіканського банку «ДНР»

Про це повідомила прес-служба прокуратури Донецької області.

«Прокуратура Донецької області скерувала до суду обвинувальний акт щодо заочного засудження т. з. голови центрального республіканського банку терористичної організації «ДНР», - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено спеціальне досудове розслідування стосовно 48-річної громадянки України, яка перейшла на бік терористів.

Встановлено, що у березні 2015 року мешканка м. Донецька І.П.Никитіна вирішила вступити до складу терористичної організації «ДНР». Жінка обійняла посаду так званого голови центрального республіканського банку  «ДНР», на якій вона наразі перебуває.

До її обов’язків входить видача псевдо-документів, на основі яких підпорядковані їй особи забезпечують реалізацію покладених на «банк» функцій, в т. ч. щодо створення, реорганізації та ліквідації відділень «банку»; встановлення курсів валют; здійснення стягнення грошових коштів з юридичних та фізичних осіб у вигляді податків, а також вчиняє інші протиправні дії, які направлені на порушення конституційних прав громадян України, що проживають на території Донецької області, тимчасово непідконтрольній державній владі України.

Дії Никитіної кваліфіковані за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України як участь у терористичній організації.

Через те, що вона продовжує перебувати на тимчасово окупованій території Донеччини та працювати на бойовиків, її судитимуть заочно.

За співпрацю з терористами обвинувачуваній загрожує до 15 років позбавлення волі.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-