Як вберегти дітей від

Як вберегти дітей від "груп смерті" - поради кіберполіції

Укрінформ
Департамент кіберполіції Національної поліції України надав поради, як діяти у разі виявлення у соцмережах так званих груп смерті.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту у Facebook

Кіберполіція радить батькам та дітям при загрозі від так званих груп смерті негайно повідомляти про такі факти Департаменту кіберполіції (цілодобово) або за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-13 (з 8:45 до 18:30 в робочі дні), а також адміністрації соціальної мережі, у якій було виявлено групу.

"Батькам слід пильніше ставитися до інтересів та способу життя дитини, а в разі виявлення тривожних ознак – пояснити підлітку необхідні правила власної безпеки і поведінки, паралельно поінформувавши правоохоронців", - йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадують, що в суспільстві останнім часом виник підвищений інтерес до так званих груп смерті. Багато дітей та молоді з цікавості почали приєднуватися до таких спільнот.

У більшості випадків, коли учасник задовольнив свою цікавість та намагається вийти з так званої гри, адміністратори та «провідники» застосовують до нього прийоми шантажу: зловмисники починають погрожувати близькому оточенню підлітка, якщо він не продовжуватиме «гру» і не виконуватиме завдань. При цьому злочинці використовують інформацію, отриману безпосередньо від самого учасника або від приведених ним друзів.

У поліції наголошують, що подібний прийом є одним із інструментів психологічної маніпуляції для виведення з рівноваги потерпілого та його залякування. Такі повідомлення не несуть у собі реальної загрози. Вони є лише психологічним інструментом для досягнення мети зловмисником, оскільки фактично самі «адміністратори» знаходяться за межами України і не мають реальної змоги втілити свої погрози.

Підліткові необхідно роз’яснити небезпеку від розголошення власної персональної інформації – анкетних даних, місця проживання, навчання тощо. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-