ГПУ направила до суду обвинувачення стосовно заступника міністра соцполітики

ГПУ направила до суду обвинувачення стосовно заступника міністра соцполітики

Укрінформ
Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт за обвинуваченням заступника міністра соціальної політики - керівника апарату щодо фактів зловживань під час проведення державних закупівель. 

Про це інформує прес-служба відомства.                        

"У  ході досудового розслідування встановлено вчинення заступником міністра соціальної політики України - керівником апарату у 2013 році розтрати понад 1,7 млн грн бюджетних коштів шляхом підписання договору про закупівлю та актів про його виконання, що не відповідали пропозиції переможця конкурсних торгів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згідно з вимогами ч. 5 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 1 червня 2010 року умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції переможця.

Як наголошують у ГПУ, діючи всупереч зазначеній нормі закону, заступник міністра соціальної політики підписав договір закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, без зазначення розміру націнки на послуги, запропонованої переможцем конкурсних торгів.

Це призвело до застосування під час перерахування бюджетних коштів націнки вищої, від запропонованої переможцем, та заподіяння збитків державі.

Крім того, у ході досудового розслідування було встановлено, що товариство-переможець, зареєстроване в м. Донецьк, безпосередньо послуги за договором на територіях радіоактивного забруднення не надавало.

Матеріали стосовно вказаного заступника міністра соціальної політики України - керівника апарату виділені в окреме кримінальне провадження, слідство у якому закінчено.

17 лютого 2016 року Генеральною прокуратурою України обвинувальний акт за обвинуваченням вказаного високопосадовця у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою), скеровано до Печерського районного суду м. Києва.

Досудове розслідування за іншими фактами протиправних дій службових осіб Мінсоцполітики України та фондів соціального страхування триває.Â

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-