Суддя, що доклав руку до "законів 16 січня", чіпляється за крісло у ВСУ - активісти

Суддя, що доклав руку до "законів 16 січня", чіпляється за крісло у ВСУ - активісти

809
Ukrinform
Рух "Чесно" вважає, що нинішній голова ВСУ Ярослав Романюк не повинен бути обраним до Верховного Суду.

Про це сказала на прес-конференції представник компанії «Чесно. Фільтруй суд!» Лідія Дрозд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Досі кандидатом у ВСУ є його нинішній голова Ярослав Романюк, який не просто долучився до підтримки режиму Януковича - він закликав владу захистити суддів від фізичних розправ, і цей його заклик матеріалізувався у законах 16 січня під соусом змін до закону про судоустрій і статус суддів, в який було внесено поправки щодо ущемлення прав громадян", - сказала Дрозд.

За її словами, після цього Романюк виступив із заявою про те, які хороші і проєвропейські закони від 16 січня. "Його персона - одна з показових, кого ми вважаємо недостойними йти у ВСУ", - сказала Дрозд.

Серед кандидатів є багато питань щодо суддів вищих судів, які були лояльні режиму Януковича. Вони виносили  сумнівні рішення, зокрема, суддя Тетяна Широян, яка займалась справою Юрія  Луценка.

Рух "Чесно" вважає, що поза системою суддів можуть бути більш достойні кандидати, бо вони не заплямували свою репутацію негативними справами.

Рух "Чесно" в рамках кампанії "Чесно. Фільтруй суд!" проаналізував усіх кандидатів та підготував аналітичні довідки про кожного із 653-х претендентів на крісла у Верховному Суді. У довідках зібрана інформація із відкритих джерел про кар'єру, сумнівні судові рішення, статки, родинні зв'язки, причетність до корупційних справ та інші дані. Довідки про кандидатів у Верховний Суд рух "Чесно" передав Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання цієї інформації під час формування досьє кандидатів та висновків.

Переважна кількість бажаючих сісти в крісла Верховного Суду є діючими суддями з судів різних інстанцій або колишніми суддями і лише менше третини кандидатів - адвокати та науковці, який вперше в історії сучасної України допустили до конкурсу на такі посади.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-