Експерти визнали непридатною ділянку для львівського сміття

Експерти визнали непридатною ділянку для львівського сміття

Відео
Укрінформ
Науково-експертна група під керівництвом академіка Ігоря Юхновського визнала ділянку на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у Яворівському районі непридатною до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження із твердими побутовими відходами.

Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.

«16 лютого відбулось чергове засідання науково-експертної групи під головуванням Ігоря Юхновського. Комісія надала висновки, що земельна ділянка площею 12,8 га на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» в Яворівському районі Львівської області не відповідає нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами», - йдеться у повідомленні.

Науковці зазначили, що запропонована земельна ділянка знаходиться у карстово небезпечній зоні, де облаштування полігонів не допускається.

Також комісія констатувала, що ділянка не відповідає вимогам державних будівельних норм, у частині їх дотримання щодо відстаней до відкритих водоймищ, культурно-оздоровчих об’єктів, водозаборів, заповідних територій національного та європейського значення.

На ділянці проявляються невідповідні нормативам ознаки повторюваності вітрів різних напрямків (рози вітрів) стосовно житлової забудови, зон відпочинку та інших місць масового перебування населення за межами санітарно-захисної зони об’єкта.

Крім того, упродовж останніх років відбулися глибокі незворотні зміни в ландшафтно-геологічній структурі довкола промислового майданчика «Сірки» та інших територій Яворівського району. На місці сірчаних кар’єрів утворились великі озера, орієнтовною площею 700 га. Недалеко від промислового майданчика протікає р. Шкло, яка впадає у р. Сян, далі в р. Віслу басейну Балтійського моря. Відтак, комісія вважає, що все це робить цілковито недопустимим створення сміттєсховищ і екологічно загрозливих підприємств на цій території.

Оцінюючи загальну ситуацію і критичний стан з накопиченням та вивезенням відходів як у місті Львові, так і в районах області, науково-експертна група рекомендує органам місцевого самоврядування громад краю об’єднати зусилля і ресурси для спільного подолання «сміттєвої кризи» на теренах Львівщини, допомогти громаді міста Львова у скрутній ситуації, що склалася з видаленням відходів з території міста шляхом сприяння почерговому, в узгоджених обсягах прийняттю відходів міста Львова на своїх смітєзвалищах до часу спорудження санітарно безпечного підприємства обробки твердих побутових відходів. Таке підприємство знешкоджуватиме не лише відходи Львова, а й відходи інших громад краю.

Як повідомлялось, під час брифінгу керівника уряду Володимира Гройсмана у Львівській облдержадміністрації міський голова Львова передав через прем`єра лист голові ЛОДА Олегу Синютці з проханням передати місту саме цю ділянку під створення нового полігону ТПВ та сміттєпереробного комплексу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-