Україна зібрала реформаторів з 10 країн Євразії

Україна зібрала реформаторів з 10 країн Євразії

1088
Ukrinform
У Києві 16-17 лютого в рамках глобальної ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд" (OGP) проходить перша міжнародна зустріч представників 10 країн Євразії для обміну кращими практиками прозорості та антикорупції.

Про це повідомляє прес-служба Міжнародного фонду "Відродження", який спільно з Кабінетом міністрів України та Інститутом управління природними ресурсами є організатором форуму.

"Серед ключових питань дискусії - впровадження ефективних механізмів забезпечення прозорості та підзвітності державної політики, протидії корупції та залучення громадськості до прийняття рішень", - ідеться в повідомленні.

Сьогодні Україна реалізує вже третій план дій в рамках Ініціативи OGP. Серед 17 нових зобов'язань держави - такі амбіційні проекти, як забезпечення прозорості у видобувних галузях, введення в дію механізмів перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарів компаній, запровадження нових механізмів для громадського контролю за станом довкілля, створення системи "community policing".

Як зазначив заступник виконавчого директора МФ "Відродження" Тарас Качка, відкритість і прозорість державної політики - це необхідний елемент консолідації суспільства.

"Конфлікти і непорозуміння в суспільстві провокуються саме закритістю влади. Відкритість же дає зрозуміти, що відбувається. І ситуація останніх років в Україні, коли часом є дисбаланс між відкритістю влади і безпекою приватності, це не просто виконання плану, а засадниче питання у структурних реформах, які відбуваються в державі", - підкреслив він.

За словами директора програмної ініціативи "Демократична практика" МФ "Відродження" Олексія Орловського, ОGP - це, по суті, механізм змін в системі управління країною.

"За п'ять років Україна значно прогресувала у здійсненні реформ. Ми не просто вивели діалог громадянського суспільства, в якому народжуються ідеї, та влади, яка має механізми їх реалізації, на якісно новий рівень, а й створили нову культуру інновацій", - констатував Орловський.

Як відомо, Україна приєдналась до багатосторонньої міжнародної ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд" з моменту її офіційного запровадження в ході сесії Генасамблеї ООН у вересні 2011 року.

Відтоді спільними зусиллями громадськості, бізнесу і держави реалізовано низку реформістських проектів, серед яких: запровадження системи електронних закупівель "Prozorro", що вже зекономило 300 млн грн бюджетних коштів; відкриття веб-порталу декларацій про доходи, власність та витрати держчиновників, 100 тисяч яких вже є у публічному доступі; запуск єдиного порталу використання публічних коштів E-data; оприлюднення інформації про фінанси політичних партій; налагодження механізму електронних петицій тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>