16 лютого: народний календар і астровісник

16 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Симеона й Ганни; ховайте сани, лаштуйте воза  

Сьогодні Симеона Богоприїмця і Анни пророчиці. Саме ці двоє святих зустрічали в Єрусалимському храмі маленького Ісуса, тому їм присвячений наступний після Стрітення день. Симеон був благочестивим праведником, ученим і мешкав в Єрусалимі. Якось він перекладав книгу пророка Ісаї й дещо засумнівався в словах, що «діва… народить сина». «Як це може діва народити? Правильніше – жінка…», - міркував про себе Симеон, але йому явився ангел й сказав, що Симеон не помре доти, допоки своїми очима не побачить Спасителя, народженого Дівою Марією. Так воно й сталося, але чекати Симеонові довелося понад 300 років. Того ж дня поряд у храмі була й Анна – благочестива вдова, котра багато років служила при храмі. Вона теж удостоїлася бачити немовля Ісуса й славити Його.

Цей день в народі називали Хранителем немовлят. До Симеона й Анни молилися про здоров’я всіх новонароджених. Існувала ще одна назва цього дня: Починки. Відсьогодні селяни починали ретельно готуватися до весняних посівних робіт. Лагодили сільськогосподарський інвентар: плуги, вози. Звідси й прислів’я: «Готуй санки влітку, а воза – взимку». Спостерігали за погодою: якщо падав великий лапатий сніг – на мокре й дощове літо.

Іменинники сьогодні Семен, Анна, Ганна, Микола.

Сьогодні 20-ий місячний день. Місяць помалесеньку-потихесеньку спадає, він у непередбачуваному блискавичному Скорпіоні. Тримайте цього дня ноги в теплі, а голову в холоді. Активними є статеві органи, сечовий міхур, нирки. Займайтеся творчою й інтелектуальною роботою; можете розпочинати ремонт. Існує вірогідність вирішення в позитивному ключі давньої проблеми: розв’яжеться, розпадеться начебто само собою. Одним словом – морок розвіється. Вам залишиться лише німе здивування. Місяць у Скорпіоні сприяє концентрації думки й підвищує критичність розуму. Це найліпший час для ухвалення дуже швидких, серйозних, часом пов’язаних із ризиком рішень. В амурних справах теж таланитиме, адже Скорпіон – це неймовірна пристрасть.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році: - 23,2, а найтеплішим у 1957 – + 11,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-