15 лютого: народний календар і астровісник

15 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Стрітення; святіть воду й радійте зустрічам! 

Сьогодні Стрітення – останнє велике свято зими. Стрітення називали ще Громницями, або Зимобором. Свято відзначається на сороковий день після Різдва Христового. В народі зі Стрітенням пов’язували надії на весну. Вважалося, що в цей день зустрічається зима з літом. З цього приводу казали: «Прийшла громниця – зимі половиця», оскільки «В цей  день лютий до березня приїхав». Селяни в цей день, як правило, не працювали. На честь Стрітення в церквах робили відправи, святили воду й свічки. Побутувало повір’я, що «громниці» (посвячені свічки) вельми помічні від грому. Їх спеціально тримали в господарствах і, коли надходила гроза, запалювали, щоб «грім хату не підпалив», а також давали в руки тим, хто помирав, коли читали відхідну. Це, на думку віруючих, значно полегшувало передсмертні муки і очищало людину від гріховних учинків. Освяченою в цей день водою лікували хворі місця й пристріт – хвороби, викликані «поганим оком». Навіть чумаків (а також і волів), які вирушали в далеку дорогу, господар, давши хліб і сіль, скроплював стрітенською водою, приказуючи: «Боже тобі поможи!». Нею батьки благословляли синів, проводжаючи на війну: «Боже тебе бережи!», сподіваючись на зустріч… Якщо під вечір на Стрітення потепліло, то вважалося, що літо перемогло, а тому «зима йде туди, де було літо, а літо йде туди, де була зима». «Коли на громницю півень нап’ється водиці, то на Юрія (6 травня) кінь напасеться травиці». А як капає зі стріх, так капатиме з вуликів.

Іменинників сьогодні немає.

Сьогодні 20-ий місячний день. Місяць спадає, символ дня – гордий і зіркий орел. Спілкування, зустрічі, переговори – будь-яка комунікація цього дня буде плідною і взаємовигідною. Відкинувши всі сумніви, будьте готові до преображення. День звільнення від будь-яких боргів і важких психологічних станів. Варто перебувати в компанії однодумців, людей, котрі добре вас знають і підтримують. Цього дня кожен – наче відкрита долоня, по якій проглядаються лінії долі. Долоня, простягнута для рукостискання: дружнього, примирливого, щирого. Розіжміть кулаки. Відпустіть услід останнім зимовим морозам і вітрам власну лють, злість, сліпу безпорадність і безсилі сльози, втрати і поразки. Залиште найдорогоцінніше – світлі спогади й зернятко надії. Вона – ця жива часточка, нехай і маленька – один із атомів прийдешньої весни. Неодмінно теплої, красивої, квітучої, неповторно нової. І вона обов’язково переможе.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році – 27,3 а найтеплішим у 2016 -  +11,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-