14 лютого: народний календар і астровісник

14 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Між Валентином і Трифоном – замовляйте або столик у ресторані, або мишей у степу

Звісно, всі в курсі: сьогодні в світі – від США до Японії, від Норвегії до ПАР – День закоханих. Свято, яке згідно з останніми маркетинговими даними за об’ємами продажів упритул наблизилося до Різдва. За галопуючої глобалізації у Валентина є стовідсотковий шанс зовсім скоро стати беззаперечним лідером. Сучасний споживач радо купує все, що пов’язане зі святом: від простих листівок із сердечками і червоних троянд, до ексклюзивної ювелірки з запаморочливими цінами. До речі, в мусульманському світі це свято не надто вітається, а приміром у Саудівській Аравії взагалі існує табу на всю його атрибутику. В країну суворо заборонено ввезення не тільки цукерок-сердечок з лікером, але й розкішних оксамитово-червоних троянд на довгій ніжці – одного з символів кохання й сексуальності.

Католицька церква вшановує сьогодні зовсім не Валентина, а святих Кирила і Мефодія, а православні згадують мученика Трифона. Йому моляться, якщо хочуть змінити роботу й отримувати більше (аби дарувати на Валентина дорожчий подарунок). А ось приміром у Болгарії, Македонії та деяких районах Сербії сьогодні відзначатимуть свято першої обрізки винограду – Трифона Зарізаного. На Трифона замовляли мишей, аби вони не псували зерно й посівів. Тобто, у будь якому разі вибір є: якщо хтось не встиг замовити на сьогодні столик у ресторані (залишився лише біля туалету) – може поїхати в степ і замовляти там мишей.

Прикмета дня: «Якщо на Трифона зоряно – весні довга дорога. Якщо в цей день вітряно, то літо буде мокрим».

Іменинники сьогодні Трифон, Петро, Микола.

Сьогодні 19-ий місячний день. Місяць у Терезах, спадає. Один із кращих днів для позбавлення від зайвого і непотрібного: старого брехливого телевізора, колись улюбленого светра, з пропаленою цигаркою маленькою дірочкою, сукні, яка давно замала (одвічне: «а раптом схудну?»), надщербленої чашки і т.д., і т.п., - усіх звично-непотрібних речей, які непомітно перетворюють затишне людське гніздечко на перевантажений ковчег. Від баласту минулого потрібно звільнятися, аби плисти, летіти, їхати, або просто чимчикувати далі. Почніть з матеріального і елементарного. Сьогодні один із кращих днів для звільнення зі старої роботи. Якщо ви давно про це думали – сміливо пишіть заяву й крокуйте в нове життя! І не забудьте помолитися мученику Трифонові.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році: - 27,5, а найтеплішим у 1975 – + 8,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-