МОН з експертами доповнили урядовий план фінансування науки та інновацій

МОН з експертами доповнили урядовий план фінансування науки та інновацій

Укрінформ
У Міністерстві освіти і науки України обговорили з представниками громадськості зміни до плану пріоритетних дій уряду в частинах, що стосуються формування нової системи управління і фінансування науки та створення умов для технологічного прориву.

Для детального обговорення пропозицій заступник міністра освіти і науки Максим Стріха провів зустріч з основними зацікавленими сторонами, результатом якої стало ухвалення конкретних правок до проекту, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

"Насамперед було доповнено перелік тих кроків, які мають стати логічним продовженням євроінтеграційного руху України. Це, зокрема, розробка нормативно-правової бази для державної атестації ВНЗ, які стосуватимуться провадження ними наукової діяльності та подальша атестація вишів", - йдеться у повідомленні.

Ще одна зміна - збільшення бюджетного фінансування наукової діяльності. Буде створено відповідний план та визначено терміни доведення такого фінансування до передбаченого законом рівня.

Інший важливий крок – звільнення державних наукових установ та вишів від сплати ввізного мита та ПДВ з наукових приладів, обладнання, запасних частин і витратних матеріалів до них, реактивів, зразків, наукової літератури, що ввозяться в Україну для забезпечення власної наукової та науково-технічної діяльності (крім підакцизних товарів). Протягом 2017-2018 років за участю МОН, Мінфіну та академій наук має бути розроблена відповідна нормативно-правова база.

Крім того, було уточнено перелік цільових показників та індикаторів виконання плану.

Максим Стріха відзначив, що цього року найбільша кількість пропозицій щодо правок надійшла від Ради ректорів вищих навчальних закладів. Це вперше, коли кількість пропозицій від Ради ректорів перевищила кількість пропозицій від Національної академії наук, що свідчить про активний розвиток науки не лише в академічному, а й університетському середовищі.

Зміни ж у створенні умов для технологічного прориву стосувалися перш за все стартапів: найближчим часом необхідно сформувати таку нормативно-правову базу, яка сприятиме їх активному розвитку.

«Ті зміни, які ми зараз внесли до Плану дій уряду, мають засвідчити: наука – це не тільки фактор розвитку людського капіталу, а й важливий чинник покращення соціально-економічного та технологічного рівня держави. Тому одним з головних завдань на середньостроковий період для нас є відновлення статусу вітчизняної науки як основного інструменту розвитку держави, підвищення соціального статусу науковців та припинення масового відпливу висококваліфікованих наукових кадрів», – наголосив Стріха.

Як повідомлялося, 31 січня за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра освіти і науки України Лілії Гриневич відбувся круглий стіл на тему «Пріоритетні напрями діяльності у галузі освіти і науки» у рамках обговорення проекту Середньострокового плану пріоритетних дій уряду на 2017-2020 роки. Під час цього заходу представники експертних та професійних спільнот висловили низку зауважень до документа, зокрема в сфері науки та інновацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-