13 лютого: народний календар і астровісник

13 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Микити; ще рано лютому до березня у свати ходити

Сьогодні церква згадує святителя Микити, затворника Печерського. З Микитою відбулась прецікава історія. Жив він у ХІІ столітті. Майже хлопчиком потрапив у Києво-Печерський монастир. Спочатку був послушником, потім братія постригла його в ченці. Ходив він у монахах, але невдовзі вирішив піти у затвор – тобто, молитися і поститися усамітнено. Старі монахи всіляко відмовляли Микиту від такої сумнівної справи, але він не послухався їх. Спочатку все було начебто чудово, втім зовсім скоро молодий монах впав у спокусу: до нього у вигляді Ангела явився біс і сказав: «Микито, чи не забагато ти молишся? Давай-но зробимо так: ти будеш лише читати й повчати інших, а я молитимуся за тебе». Микита погодився. Відтоді біс оселився в келії Микити й робив вигляд, що молиться за ченця, а сам лише черево собі чухав та з радощів хвоста крутив. А Микита чудесним чином вивчив на пам’ять увесь Старий Заповіт, який міг цитувати цілими книгами, точнісінько так, як доктор Пі показувати фокуси з числами. Натомість не міг і слова прочитати з Євангелія і забув «Отче наш». Чим би це закінчилося – відомо, але святі старці прийшли й молитвами вигнали біса, врятувавши таким чином Микиту від загибелі. Відтоді Микита жив у пості й молитві, в усьому слухаючи старших наставників, а невдовзі став досить досвідченим у духовному житті ченцем. Його навіть поставили єпископом у Новгороді. Там він і помер, там і по сьогодні знаходяться його мощі.

На Микити українські селяни не святкували, чекали Стрітення – останнього великого свята зими, своєрідного пограниччя між зимою і весною. А ще казали: «Лютий додає до весни охоти, але ти взувай ще добрі чоботи».

Іменинники сьогодні Микита, Віктор, Євдоксія.

Сьогодні 18-ий місячний день. Місяць починає спадати, він у балансуючих, наче танцівниця на пуантах, Терезах. Символ дня – дзеркало, отже, зовнішнє відображає внутрішнє. Змінивши власні реакції на якісь зовнішні емоційні подразники, змінимо і власне життя. Ідеальний день для очищення організму, спокійної та вдумливої роботи. Сачкувати й халтурити не варто, хоча декому й важкувато буде одразу включитися в робочий процес після таких чудових вихідних. Ба більше, сьогодні треба працювати «на випередження», показуючи якнайкращі результати. Приділяйте увагу нюансам, тримайтеся рівного тону з усіма, почуваючись принаймні громадянином швейцарського кантону Швіц, а не знервованим мешканцем київської Троєщини, котрий в один день отримав аванс і квитанції за комуналку. Не час для вирішення складних фінансових питань. А ось випадкове знайомство може виявитися напрочуд перспективним!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році – 29,1 а найтеплішим у 1995 -  +10,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-