Правознавець-міжнародник: Законопроект про державну мову не загрожує правам громадян

Правознавець-міжнародник: Законопроект про державну мову не загрожує правам громадян

Укрінформ
Законопроект «Про державну мову» (реєстр. №5670 - Ред.), який пропонують ухвалити Верховній Раді України, не становить загрозу мовним правам громадян України.

Про це під час брифінгу у п’ятницю заявив правознавець-міжнародник, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Насправді, законопроект «Про державну мову» не становить жодної загрози мовним правам громадян України. Тому що його сфера поширюється лише на сферу офіційну, публічну. В законі чітко зазначено, що його дія не поширюється на приватну сферу і сферу здійснення релігійних обрядів», -  зазначив  Василенко.

Це означає, підкреслив він, що «жодна норма цього закону не забороняє спілкування громадянам України будь-якою мовою між собою в приватному житті».

За словами Василенка, в процесі розробки законопроекту був використаний міжнародний досвід.

«Аналіз міжнародно-правових угод і національне законодавство європейських держав свідчить про те, що в усіх державах статус державної мови регулюється окремим законом.  Тому ми пішли саме таким шляхом -  розробили проект закону «Про державну мову», маючи на увазі, що одночасно буде розроблено закон про права осіб, що належать до національних меншин», -  зазначив правознавець.

Він наголосив, що законопроект «Про права національних меншин» практично готовий і буде зареєстрований у ВРУ.

Василенко уточнює, що ці два законопроекти мають бути ухвалені пакетом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-