Чеські роботодавці закликають уряд спростити працевлаштування українців

Чеські роботодавці закликають уряд спростити працевлаштування українців

2834
Ukrinform
Чеські працедавці закликали уряд у Празі спростити процедуру найму іноземної робочої сили з України.

Відкритого листа з таким закликом на адресу прем'єр-міністра Богуслава Соботки спрямували в понеділок, 6 лютого, "Союз працедавців Чехії", "Торгово-промислова палата Чеської Республіки" та "Конфедерація чеської промисловості", повідомляє DW.

"Місцевий ринок праці не може запропонувати достатньої кількості кваліфікованих кадрів ані серед безробітних, ані серед нещодавніх випускників, тому працедавці змушені шукати працівників за кордоном", - наголошується у листі.

Рівень безробіття в Чехії - один з найнижчих у Євросоюзі, державну допомогу через втрату роботи отримують 360 тисяч людей. Попри це, у країні 132 тисячі відкритих вакансій, переважно у сфері ІТ, будівництві, промисловості, електроніки, авто- та машинобудування.

Однак зараз чеські компанії заявляють, що існуючого закону недостатньо, а спрощена процедура видачі віз потребує кардинального вдосконалення.

"Якщо чеський роботодавець надсилає запрошення на роботу, то інтерв'ю потрібного йому спеціаліста призначать тільки на серпень. Немислимо, що треба 8 місяців чекати, поки вашого працівника перевірять і впустять в країну", - каже президент Спілки роботодавців Чехії Ян Віснер.

На його думку, зараз Чехія потребує вдвічі більшої кількості фахівців з України.

Проти активного залучення іноземної робочої сили виступають профспілки, на думку яких це загрожуватиме інтересам чеських працівників, а щоб повернути тисячі чехів на місцевий ринок праці, варто тільки підняти рівень оплати.

У середу лівоцентристський уряд Чехії має обговорити звернення представників промисловості та роботодавців про залучення іноземної робочої сили.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-