Президент нагородив 94 учасників АТО, з них 34 - посмертно

Президент нагородив 94 учасників АТО, з них 34 - посмертно

Укрінформ
Президент Петро Порошенко за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагородив 94 військовослужбовців Збройних сил України та Нацгвардії, з них 34 - посмертно.

Відповідний указ оприлюднено на сайті глави держави.

Зокрема, за особисту мужність і героїзм, виявлені при виконанні військового обов’язку в умовах пов’язаних з ризиком для життя орденом Богдана Хмельницького І ступеня нагороджено командира розвідувального взводу 24 окремого штурмового батальйону Сухопутних військ Збройних сил України молодшого лейтенанта Юрія Гуртяка (посмертно). Він виконував бойове завдання з оборони села Трьохізбенка, міста Щастя. З грудня 2014 р по червень 2015 року брав участь в укріпленні 29 блокпоста на Бахмутівському шляху. З червня по серпень 2015 року брав бойову участь в утримуванні позиції біля села Кримське. З жовтня 2015 року на посаді командира розвідувального взводу виконував бойові завдання поблизу селища Новгородське, сіл Тарамчук, Новомихайлівка Донецької області.

У липні 2016 року, згідно з бойовим наказом командира батальйону, спільна група у складі 2 військовослужбовців інженерно-саперного взводу та 5 розвідників під керівництвом молодшого лейтенанта Гуртяка вийшла для мінування ймовірних шляхів проходу ворожих диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ). Гуртяк разом із сапером Ярославом Комаровим перебував у передовому дозорі попереду основної групи. Під час просування по місцевості група потрапила у засідку ворожої ДРГ та була обстріляна з боку противника. При відході групи сапер Ярослав Комаров підірвався на міні та загинув на місці. Молодший лейтенант Гуртяк, почувши характерне клацання спрацювання механізму міни, попередив основну групу прикриття про спрацювання, але сам не встиг залягти. Він дістав численні тяжкі осколкові поранення, проте самостійно витягнув тіло загиблого побратима в безпечне місце. Сам від отриманих поранень, не сумісних із життям, загинув. Своїм героїчним вчинком молодший лейтенант зберіг життя особовому складу основної групи.

У Сєвєродонецьку – рідному місті Юрія Гуртяка, у Східно-українському національному університеті ім. В.Даля відкрито меморіальну дошку на його честь.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно нагороджений оператор протитанкового відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти 501 окремого батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України старший матрос Олександр Бойко.

3 15 жовтня по 9 листопада 2016 року військовослужбовець виконував бойові завдання в рамках проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, бойові завдання з охорони та оборони села Чермалик Волноваського району Донецької області, ніс службу на передових позиціях.

9 листопада 2016 року під час виконання бойового завдання на передовому спостережному посту взводного опорного пункту в районі села Чермалик потрапив під щільний мінометний та кулеметний вогонь ворога та дістав несумісні з життям вогнепальні осколкові проникаючі поранення.

За бездоганне виконання військового та службового обов'язку, виявлену при цьому доблесть і честь орденом «За мужність» II ступеня нагороджений снайпер відділення механізованого взводу механізованої роти батальйонно-тактичної групи 93 окремої гвардійської механізованої бригади оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ старший солдат Олег Посохов.

З 8 липня 2014 року по 13 березня 2015 року він виконував завдання в зоні АТО у Донецькій області. Старший солдат брав участь в боях за місто Піски та міжнародний аеропорт Донецька. 21 липня 2014 року під час боїв за Піски дістав вогнепальне поранення у груди, а після одужання повернувся до підрозділу та активно брав участь в бойових діях з утримання донецького аеропорту.

З 26 січня по 12 березня 2015 року під час оборони міста Піски на позиці він знищив п’ять солдат противника у бойових зіткненнях. Мужньо виконував обов’язки до ротації підрозділу.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджений старший стрілець парашутно-десантного відділення парашутно-десантного взводу парашутно-десантної роти парашутно-десантного батальйону 25 окремої повітрянодесантної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України молодший сержант Артем Білецький.

З 20 жовтня 2016 року у складі штатного підрозділу він виконував бойове завдання на лінії бойового зіткнення з противником в районі селища Зайцеве Донецької області. 27 жовтня 2016 року під час бою в результаті влучення гранати від 73 мм станкового протитанкового кулемета СПГ-9 у вогневу позицію ротного опорного пункту зі сторони бойовиків, дістав осколкове поранення правої руки, але після отримання першої медичної допомоги продовжив виконувати бойове завдання до кінця бою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-