В Україні кількість нападів на журналістів зменшилася вдвічі

В Україні кількість нападів на журналістів зменшилася вдвічі

Укрінформ
У 2016 році в Україні кількість нападів на журналістів зменшилася вдвічі.

Про це повідомила сьогодні на міжнародній конференції «Безпека журналістів як обов'язкова умова вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок» керівник Інституту масової інформації Оксана Романюк, передає кореспондент Укрінформу.

«За нашими дослідженнями, напади на журналістів у 2016 році  зменшились удвічі, кількість їх склала 30 випадків, а в 2015 році ми зафіксували 58 фактів нападів», - сказала Романюк.

Водночас вона зауважила, що ситуація з погрозами залишається невтішною, їх кількість у 2016 році порівняно з попереднім зросла на 20 відсотків і склала 43 випадки.

Кількість перешкоджань журналістській діяльності залишилася на тому ж рівні (108 випадків). 

За словами Романюк, ситуація з безкарністю порушення прав журналістів в Україні залишається тривожною. За даними Генпрокуратури, в 2016 році лише 12 справ були доведені до суду, з них 6 справ - за перешкоджання журналістській діяльності та 6 справ - за погрози. Порівняно з 2015 роком ця кількість дещо збільшилась, у 2015 році 11 справ було доведено до суду.

Водночас, керівник ІМІ зауважила, що якщо брати 2013 рік, коли було доведено до суду всього 2 справи щодо порушення прав журналістів в Україні, то спостерігається очевидний прогрес. Загалом у 2016 році зафіксовано 264 порушення прав журналістів на неокупованій території України, у 2015 році таких порушень було 310, повідомила Оксана Романюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-