Чеський дипломат: Ми дуже шануємо Олександра Олеся

Чеський дипломат: Ми дуже шануємо Олександра Олеся

1327
Укрінформ
Тимчасово повірена у справах Посольства Республіки Чехія Зденька Цаісова висловила шану перепохованому в Києві українському письменнику Олександру Олесю. 

Про це вона сказала в коментарі журналістам під час урочистого перепоховання Олександра Олеся в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Чеська Республіка дуже шанує особистість поета Олександра Олеся. Ми дуже раді, що саме він, як і десятки тисяч відомих українців, знайшли свою домівку, прихисток в Чехословаччині, котра тоді була вільною і демократичною країною і могла захистити ваших співвітчизників", - сказала Зденька. 

Вона зазначила, що сьогодні видатний поет разом з дружиною повернулися на Рідну землю. 

Як повідомляв Укрінформ, на початку січня 2017 року в Празі ексгумували останки похованого на Ольшанському цвинтарі відомого українського письменника Олександра Олеся (Кандиби) та його дружини Віри. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і мав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці. 

Тоді МЗС України повідомило, що останки Олеся та його дружини переміщені в депозитарій кладовища до рішення родичів щодо місця остаточного захоронення.  

21 січня стало відомо, що за бажанням нащадків, яких розшукало МЗС і Посольство України в Канаді,  Олександра Олеся буде перепоховано в Києві на Лук'янівському кладовищі. Кабінет міністрів затвердив розпорядження про виділення коштів для перевезення до Києва і перепоховання останків українського  письменника.

25 січня в Празі відбулося прощання з прахом Олександра Олеся та його дружини. 

27 січня урна з прахом письменника та його дружини вранці прибула до Києва.

Сьогодні їх прах перепоховано на Лук'янівському цвинтарі у Києві.

Фото: Victoria Zhuhan/twitter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-