Рада надала службам у справах дітей статус юридичної особи

Рада надала службам у справах дітей статус юридичної особи

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» (щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей)».

Відповідний законопроект № 5526 підтримали 230 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою закону є забезпечення оперативності та самостійності діяльності служб у  справах дітей шляхом надання їм статусу юридичних осіб та визначення мінімальної чисельності штатних працівників відповідних служб.

Законом пропонується надати службам у справах дітей права юридичної особи, власний бланк, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, визначити принципи формування штатної чисельності працівників служб у справах дітей, відповідно до яких штатна чисельність працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, які проживають у районі, та не більше ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті, районі у місті.

В пояснювальній записці до документа зазначається, що на сьогодні в Україні існує понад 700 служб у справах дітей. 

У 2012 році  правові норми, що визначали чисельність працівників служби у справах дітей, а також надавали службі у справах дітей прав юридичної особи, були виключені. Це призвело до неможливості виконання службами у справах дітей своїх функцій з необхідною швидкістю та самостійністю. 

Законодавче закріплення норми про надання прав юридичної особи дозволить уніфікувати підхід до визначення правового статусу служб у справах дітей незалежно від органу, при якому такі служби створюються. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-