Половиною світових статків володіють вісім мільярдерів - доповідь Oxfam

Половиною світових статків володіють вісім мільярдерів - доповідь Oxfam

Укрінформ
Розрив між найбагатшими та найбіднішими людьми у світі досягнув рекордного рівня - нині вісім найбагатших людей світу володіють багатством, яке перевищує статки 3,6 мільярда найменш забезпечених людей.

Такі дані містяться у доповіді міжнародного об'єднання організацій у боротьбі з бідністю Oxfam, опублікованою 16 січня, повідомляє DW

"Так, у власності восьми найбагатших людей планети в 2016 році - близько 400 мільярдів євро, а 3,6 мільярда найбідніших людей світу мають у своєму розпорядженні близько 384 мільярдів євро. Один відсоток найбагатших людей світу має у своєму розпорядженні 50,8 відсотка світових статків", - зазначається у повідомленні. 

Водночас торік в аналогічній доповіді організації було встановлено, що 62 мільярдери володіють статками, які є рівнозначними власності 3,6 мільярда найбідніших людей.

У цьому зв'язку в Oxfam закликають світових лідерів почати робити реальні кроки для подолання цієї загрозливої тенденції. В організації прогнозують, що у разі подальшого зволікання з цим у світі зростатиме невдоволення нерівністю, що, у свою чергу, призводитиме до ще більш кардинальних політичних змін, на зразок виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу та обрання президентом США Дональда Трампа.

"Це непристойно, що таке багатство зосереджене у руках кількох людей, коли десята частина населення планети живе на менш ніж два долари на день", - зазначила виконавча директорка Oxfam Вінні Бяніма. 

На її думку, така нерівність та життя у злиднях сотень мільйонів людей призводять до підриву демократії та до розколу у суспільствах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-