Експерти склали «чорний список» сайтів, що видурюють банківські реквізити

Експерти склали «чорний список» сайтів, що видурюють банківські реквізити

Перелік
4346
Укрінформ
За минулий рік кількість фішингових (шахрайських) сайтів зросла більш як у 4,5 раза.

Про це повідомляє Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем, ЕМА.

«Згідно із статистикою ЕМА, у 2016 році було виявлено 174 шахрайські веб-ресурси, які виманювали реквізити банківських карток користувачів під приводом надання неіснуючих послуг. Для порівняння, у 2015 році було виявлено 38 таких веб-ресурсів», - йдеться в повідомленні.

Як повідомили в асоціації, 99% фішингових сайтів імітують сервіси для поповнення мобільного телефону і здійснення грошових переказів з картки на картку. Водночас 69% фішингових сайтів - це сайти «no name», нібито нові платіжні сервіси (нові «бренди»), більша частина з яких надає неіснуючі послуги поповнення мобільного телефону. Крім того, 31% сайтів маскуються під відомі платіжні сервіси (в основному, під «Портмоне»), організації (в основному, під «Укрпошту») та банки.

За підрахунками ЕМА, у 2016 році 90 із 174 фішингових сайтів пропонували «поповнити» мобільний. Ще 54 шахрайські веб-ресурси нібито «здійснювали» грошові перекази з картки на картку. А 28 злочинних веб-ресурсів пропонували обидві послуги.

При цьому мета всіх фішингових веб-ресурсів одна - змусити користувача залишити реквізити своєї картки. Для цього на шахрайському сайті створюється платіжна форма, в яку той, хто хоче поповнити мобільний або зробити грошовий переказ, вносить дані своєї картки. Операція може виявитися неуспішною, але реквізити картки залишаються в руках шахраїв.

Деякі шахрайські веб-ресурси працюють за іншою схемою: на сайті «для здійснення грошових переказів» встановлена програма, яка підміняє номер картки одержувача номером картки шахраїв. У результаті, переказ дійсно відбувається, причому саме на зазначену відправником суму, але гроші отримує злочинець.

Часто фішингові сайти імітують веб-сервіс для здійснення електронних платежів «Портмоне» (https://www.portmone.com.ua). Загалом, у 2016 році спеціалістами було виявлено 62 підробки «Портмоне». Протягом лише останнього тижня перед Новим роком в Інтернеті з'явилися ще два шахрайські сайти, які використовують дизайн цього веб-ресурсу (http://www.popolnyasha.info/ і http://popolni.info/).

В ЕМА також попереджають, що шахраїв цікавлять такі дані: номер картки, термін дії картки, тризначний код безпеки із зворотного боку картки (код CVV2/CVС2), а також код з банківських смс. Зазначені реквізити - ключ до банківського рахунку користувача. Отримавши ці дані, злочинці зроблять електронний переказ з картки обдуреного користувача на рахунок шахрая.

Усі виявлені сайти-підробки потрапляють у чорний список, розміщений на сайті Асоціації ЕМА (http://ema.com.ua/report-an-incident/black-list/). Список оновлюється щодня в онлайн-режимі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-