8 січня: народний календар і астровісник

8 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні православні християни вшановують Божу Матір; день потужної енергії, «любові до гроба» і відмови від солоного  

На другий день Різдва відзначається Собор Пресвятої Богородиці. Християни вшановують Матір Ісуса Христа – Пресвяту Богородицю Марію. В народі це свято називали просто: Богородиця. Вважалося, що це свято для жіноцтва важливіше, ніж Різдво, оскільки пов’язане з Матір’ю Божою. У народі вірили: якщо вагітна жінка або її чоловік, навіть у разі крайньої потреби, працюватимуть у цей день, то в них народиться дитина з фізичними вадами – шестипала, безпала або зі зрощеними пальцями. На Богородицю починали колядувати й жіночі ватаги. Люди відвідували бабів-повитух, які приймали пологи, причащаючи їх вечерею, а також справляли обіди та панахиди по померлих (начебто вночі всі небіжчики сходяться до храму і їм правлять молитви покійні священики). У деяких місцевостях Галичини до сходу сонця запалювали на подвір’ї дідуха, перестрибували через вогонь і перегонили через нього домашніх тварин, оскільки вночі «мають гуляти відьми». Примічайте: якщо сьогодні сильний мороз і падає малий сніжок – на врожай хліба, здоров’я людей і тварин; коли ж тепло і без снігу – на неврожай і хвороби.

З іменинами вітайте Костянтина, Наталку, Улиту і Юхима.

Сьогодні 11 місячний день. Місяць росте, він у Тільці, неділя – день Сонця. Енергетичний день. Один із найсильніших і найпотужніших днів усього місяця. Але потрібно проявляти уважність у будь-яких справах. У сім’ї має панувати мир і любов. Стосунки, які закладаються в цей час, мають шанс бути й справді вічними – міцними й надійними, як то кажуть, це буде любов «до гроба» (звісно, якщо ви того прагнутимете). Бережіть від морозу вуха і горло, суттєво зменшить вживання солі, навіть якщо й нездоланно тягтиме «на солоненьке». Натомість сміливо купуйте нерухомість (краще в середземноморському регіоні). Сьогодні пробуджуються внутрішні енергії, тому добре попрацювати з чакрами. Камінь дня – сердолік та вогняний опал.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1935 році – мінус 26,6, а найтеплішим у 1998 -  +7,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-