НАБУ направить до суду справу тендерних шахраїв Укрзалізниці

НАБУ направить до суду справу тендерних шахраїв Укрзалізниці

1618
Укрінформ
Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою службових осіб "Укрзалізниці" та комерційних підприємств у заволодінні коштами залізниці під час проведення тендерних закупівель, а також вчиненні інших, пов’язаних з цим злочинів (так звана "справа болтів і гайок").

Про це керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив у Фейсбуці.

"Слідством з’ясовано, що службові особи Укрзалізниці в результаті здійснення у 2015 році державної закупівлі елементів кріплень для залізничної колії за попередньою змовою із службовими особами комерційних підприємств, володіючи інформацією про реальну ринкову вартість предмету закупівлі, умисно та всупереч інтересам державного підприємства акцептували попередньо узгоджені, завищені на суму понад 20 млн грн цінові пропозиції одного з цих комерційних підприємств та зловживаючи своїм службовим становищем, перерахували відповідні кошти на його розрахункові рахунки", - написав Холодницький.

За його словами, отримавши ці гроші, чиновники легалізували їх походження шляхом подальшого перерахування на рахунки фіктивних підприємств за нібито отримані послуги, ухилившись при цьому від сплати податків. Уже після реорганізації Укрзалізниці у акціонерне товариство у 2016 році ті ж особи продовжили діяти за цією ж схемою, поставивши собі за мету заволодіння державними коштами на суму вже понад 43 млн гривень.

"Відповідну цінову пропозицію було знову акцептовано тендерним комітетом, але цього разу на заваді зловмисників стали антимонопольні органи, рішенням яких результати закупівель анульовано за скаргою добросовісного учасника", - зазначив керівник САП.

Утім, додав антикорупційний прокурор, це не виключає відповідальності службових осіб Укрзалізниці та комерційних підприємств за скоєння закінченого замаху на заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

Зібрані докази є достатніми для складання та направлення до суду обвинувального акту.

"Після завершення виконання вимог ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України (ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування) обвинувальний акт буде спрямовано до суду. Далі буде суд", - підкреслив Холодницький.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-