У МОЗ обіцяють радитись з людьми, перш ніж запускати реформи

У МОЗ обіцяють радитись з людьми, перш ніж запускати реформи

1050
Укрінформ
Перетворення, що відбуватимуться в медичній галузі протягом 2017 року, будуть поетапними та запроваджуватимуться разом з інформуванням лікарської та пацієнтської спільноти.

Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Протягом першого півріччя медична галузь працюватиме в штатному режимі, а переважна більшість підготовчої роботи відбуватиметься на рівні МОЗ України, уряду, парламенту та регіональних управлінь охорони здоров'я, громад та медичних закладів", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, в першому півріччі 2017 р. підготовка галузі до впровадження реформи  передбачає:

1. Доопрацювання нормативної бази щодо реформування, зокрема, двох законів та низки наказів МОЗ;

2. Адаптацію міжнародних протоколів лікування для первинної ланки;

3. Формування гарантованого переліку послуг (у зв'язку зі збільшенням видатків бюджету на медицину у 2017 р. середня вартість обслуговування пацієнта на первинці буде переглянута у бік збільшення);

4. Затвердження на рівні уряду складу та меж госпітальних округів;

5. Впровадження у лютому 2017 р. референтного ціноутворення;

6. Впровадження реімбурсації ліків з квітня 2017 р.;

7. Розробка та впровадження першого компоненту електронної охорони здоров'я - реєстру пацієнтів, лікарів, медичних закладів.

Наразі МОЗ України підготував календарний план впровадження реформи на 2017 р. Після його затвердження урядом покроковий план буде оприлюднено для широкого загалу.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 січня 2017 року в Україні стартувала реформа медичної галузі. Розпочати реформу плануєтся з первинної ланки медичної допомоги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-