У Держкомтелерадіо вважають, що ситуація з могилою Олександра Олеся може повторитися

У Держкомтелерадіо вважають, що ситуація з могилою Олександра Олеся може повторитися

Укрінформ
Ситуація із могилою Олександра Олеся може повторитися, в аналогічному становищі перебуває могила визначного державного і політичного діяча, першого голови Організації українських націоналістів (ОУН) Євгена Коновальця у Роттердамі.

Про це голова ОУН і перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак повідомив у Фейсбуці.

"Оренду на місцевому цвинтарі сплачує "Стрілецька громада" з Канади. Це люди у поважному віці. А тому з об’єктивних причин може припинитися оплата. А відтак прах Євгена Коновальця опиниться за межами цвинтаря і в неукраїнських руках. Цього не можна допустити. Щиро радію, що українська влада заопікувалася прахом Олександра Олеся. Але так само треба заопікуватися могилою Коновальця, особливо напередодні 100-річчя УНР, одним із будівничих якої був Коновалець", - написав він.

Червак наголосив, що ОУН надасть усю можливу допомогу, щоб прах Коновальця повернувся в Україну.

Євген Коновалець (1891 — 1938) був полковником армії Української народної республіки (УНР), головою Проводу українських націоналістів (1927), першим головою ОУН (з 1929). Його вважають одним із ідеологів українського націоналізму.

Як повідомляв Укрінформ, останки відомого українського поета Олександра Олеся, який похований у Чехії, були примусово ексгумовані. Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання Олександра Олеся у Чехії.

У МЗС України повідомили, що останки Олеся та його дружини після ексгумації були переміщені до депозитарію Ольшанського кладовища до моменту рішення родичів поета, які проживають у Канаді, щодо місця остаточного захоронення останків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-