Турчинов закликав українців святкувати Різдво "разом з Європою"

Турчинов закликав українців святкувати Різдво "разом з Європою"

2712
Ukrinform
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов привітав українців західного обряду з Різдвом і закликав святкувати його разом з європейськими країнами. 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook

"Дорогі друзі, вітаю всіх вас з Різдвом Христовим! Нехай у ваших оселях завжди буде тепло і затишно, нехай Господь благословить вас, ваші родини і нашу рідну Україну! Не думаю, що нам треба чекати, поки Верховна Рада визначиться з тим, щоб офіційно зробити сьогоднішній день святковим, а вже починати святкувати Різдво разом з усіма цивілізованими країнами, які поважають закон, відповідальність та розум. Святкуймо Різдво сьогодні, 25 грудня, разом з усією Європою, разом з усім цивілізованим світом!» - написав Турчинов. 

Секретар РНБО зазначив, що на ІІІ Вселенському соборі було ухвалено рішення відзначати Різдво Христове 25 грудня, наступного дня після зимового сонцестояння, коли ніч стає дедалі коротшою і темрява починає поступатись світлу. 

«Називати цей святковий день «католицьким» - зовсім некоректно. По-перше, розкол на католиків і православних відбувся більше ніж через п'ятсот років, у 1054 році. По-друге, сьогодні в цей день святкують Різдво не тільки католицькі та протестантські церкви, але й багато православних церков по всьому світу. Весь цивілізований світ святкує Різдво за Григоріанським календарем, за яким і ми живемо. Юліанський календар, який має невідповідність більш ніж у 14 діб між астрономічним та календарним часом зимового сонцестояння, вже «трошки», на якихось 2000 років, застарів», - зазначив він. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-