УІНП підтвердив правомірність перейменування в Одесі вулиці Терешкової

УІНП підтвердив правомірність перейменування в Одесі вулиці Терешкової

2481
Ukrinform
Фахівці Українського інституту національної пам'яті підтвердили правомірність перейменування в Одесі вулиці Валентини Терешкової на Героїв Крут згідно з вимогами закону про декомунізацію.

Про це одеський громадський діяч Сергій Солтасюк повідомив у Facebook. Він також опублікував фотокопію листа від голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича.

"Об'єкти топоніміки України, названі зокрема на честь Валентини Терешкової - особи, яка обіймала керівні посади в комуністичній партії та вищих органах влади й управління СРСР, підлягають обов'язковому перейменуванню. Наразі Терешкова є чинним депутатом Державної думи РФ 6 скликання від правлячої партії "Єдина Росія", голосувала за анексію Криму, за дозвіл Державної думи президентові РФ вводити російські війська на територію України та підтримує загарбницьку політику керівництва Росії щодо Держави, ставлячи під сумнів її суверенітет і територіальну цілісність", - йдеться у листі, підписаному керівником УІНП.

Солтасюк нагадав, що після виконання закону "Про декомунізацію" колишнім головою Одеської ОДА і підписання відповідного розпорядження, яке було напрацьоване робочою групою, народний депутат від Опозиційного блоку Микола Скорик подав судовий позов з вимогою збереження на карті міста вулиці Валентини Терешкової.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-