Виконавці цьогоріч стягнули на користь держави 12 мільярдів

Виконавці цьогоріч стягнули на користь держави 12 мільярдів

Укрінформ
Працівники Державної виконавчої служби у 2016 році стягнули на користь держави 12 мільярдів гривень.

Про це заявив заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр під час урочистостей з нагоди Дня працівника Державної виконавчої служби, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У цьому році на виконання було дуже багато виконавчих документів. Ми навіть порахували, що на виконання у нас знаходиться загальна сума, яка на 13% перевищує державний бюджет України. Стягнено на користь держави 12 мільярдів. Звичайно, що усі ці показники у наступному році будуть покращені», - сказав Шкляр.

За його словами, цьогоріч стартувала реформа щодо приватних виконавців або так зване «узаконення колекторів».

«Це початок системної реформи виконання судових рішень. Як ви знаєте, ми отримали новий закон про виконавче провадження, у новому році запрацює нова автоматизована система», - зауважив він.

Шкляр нагадав, що тепер виконавці отримуватимуть відсоток від фактично стягнутої суми, має з'явитися зацікавленість не лише у виконавців, але й керівників підрозділів, які отримуватимуть винагороду в залежності від того, наскільки успішно працюватиме підпорядкована їм структура.

«У новому році з'являться приватні виконавці, то ж кому буде мало двох відсотків, то він буде отримувати 10% на відкритому ринку. Тож, прошу здавайте іспити, усе буде чесно і прозоро», - резюмував заступник міністра. 

Наразі в Україні зростає попит на професію державного виконавця.

«Я спілкуюся з керівниками міст і областей і відчутно навіть по тому, що збільшилася кількість охочих працювати у Державній виконавчій службі. Раніше там було багато вакансій, але зараз попит на цю професію зростає», - сказав Шкляр.

За його словами, наразі навіть спостерігається зацікавленість вищих навчальних закладів у такій спеціалізації.

Так, раніше лише дев'ять вишів викладали курс виконавчого провадження, зараз значна кількість вищих навчальних закладів хочуть готувати державних виконавців.

«Можливо, буде і на базі Міністерства юстиції згодом створено певний вуз, у якому буде такий факультет. Тобто, керівництво максимально робить усе для того, аби ця професія стала цікавою і аби ті, хто у ній працюють, отримували адекватну винагороду і задоволення від цієї професії», - наголосив заступник міністра.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-