Власник «Михайлівського» хоче скасувати ліквідацію свого банку

Власник «Михайлівського» хоче скасувати ліквідацію свого банку

Укрінформ
Окружний адміністративний суд Києва приступив до розгляду позову власника «Банк «Михайлівський» - компанії «Екосипан» - до Національного банку з визнанням незаконним рішення НБУ про неплатоспроможність банку і його подальшої ліквідації.

Засідання суду відбулося 14 грудня, повідомляє FinClub.

Як зазначається у позові, Нацбанк пояснив своє рішення великим приростом депозитів фізичних осіб з 4 по 20 травня. Це сталося внаслідок того, що фінансова компанія «Інвестиційно-розрахунковий центр» (ІРЦ), яка залучала гроші громадян у відділеннях Банку «Михайлівський», повернула їх клієнтам з нарахованими відсотками. На рахунки клієнтів у «Михайлівському» сумарно було перераховано в цей період 1,507 млрд грн, що призвело до зростання гарантованих зобов'язань перед фізичними особами за рахунок інших клієнтів банку. Тоді як, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 75 закону «Про банки і банківську діяльність», здійснення таких операцій банком у період проблемності є причиною для визнання його неплатоспроможним.

Водночас, у позові компанія «Екосипан» заявляє, що, по-перше, ці операції здійснював не банк, а ІРЦ і його клієнти, тому банк не був стороною таких операцій, а лише був зобов'язаний провести їх. При цьому самі операції по відкриттю рахунків у банку для клієнтів ІРЦ не привели до збільшення зобов'язань банку, стверджують у компанії «Екосипан»: у момент укладення договорів банківського рахунку гроші могли не надходити, а суми подальших зарахувань банк міг не знати.

По-друге, акціонер не згодний з тим, що такі операції проводилися в період проблемності. Адже «Михайлівський» був повіреним ІРЦ з 11 листопада 2014 року, і більшість рахунків були відкриті в ньому до 22 грудня 2015-го, дати його другої проблемності. І навіть у період проблемності НБУ не забороняв йому відкривати рахунки фізичним особам. «Екосипан» стверджує, що на термін проблемності Нацбанк встановив «Михайлівському» обмеження на збільшення зобов'язань перед гарантованими вкладниками, але воно було зняте з 27 квітня 2016 року постановою № 295/БТ.

По-третє, «Екосипан» заперечує твердження НБУ про зростання гарантованих зобов'язань банку і зменшення зобов'язань перед іншими клієнтами. На 23 грудня 2015 року, коли банк став проблемним, його гарантовані зобов'язання становили 1,223 млрд грн. А після введення тимчасової адміністрації, згідно з реєстром вкладників ФГВФО, ця сума становила 1 млрд грн, говорять у компанії «Екосипан». Але ця цифра не враховує «вклади», повернені фінкомпаніями в період до 20 травня: з ними сума гарантій доходила навіть до 2,6 млрд грн.

«Екосипан» також акцентує, що НБУ сам вимагав, щоб ІРЦ і інші партнери банку по залученню грошей з ринку повернули кошти клієнтам. Нацбанк запросив у «Михайлівського» графік повернення залучених коштів на рахунки банку і банк надав його. Це суперечить затвердженню «Екосипана» про те, що банк не здійснював операції по збільшенню портфеля депозитів. Також банк відзначає, що не порушував свій план відновлення платоспроможності і виконував зобов'язання перед клієнтами.

У зв'язку з вищесказаним компанія «Екосипан» попросила визнати незаконними рішення про віднесення «Михайлівського» до неплатоспроможних, введенні в ньому тимчасової адміністрації і ліквідації.

Нагадаємо, Банк «Михайлівський» визнавався проблемним двічі - з квітня по липень 2015 року і з 22 грудня 2015 року, а вже 23 травня 2016-го НБУ визнав його неплатоспроможним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-