Прокуратура судиться з екс-віце-прем’єром за 40 гектарів лісу на Черкащині

Прокуратура судиться з екс-віце-прем’єром за 40 гектарів лісу на Черкащині

Укрінформ
Прокуратура Черкаської області направила до суду черговий позов про скасування незаконного розпорядження Канівської РДА та витребування з володіння сім’ї екс-першого віце-прем’єр-міністра часів Януковича земельних ділянок, вкритих лісами, площею близько 40 га.

Про це інформує прес-служба Генпрокуратури.

У відомстві зазначили, що перший позов щодо повернення до держвласності земель площею 26 га прокуратура Черкаської області подала в листопаді 2016 року. Наразі позовна заява перебуває у провадженні Канівського міськрайонного суду.

"Підставою для заявлення зазначених вище позовів став факт виявлення прокуратурою злочинної схеми виведення державних земель лісового фонду в приватну власність членам родини колишнього високопосадовця", - зазначили у відомстві.

У прокуратурі вказали, що особи, зацікавлені в незаконному оформленні земельних ділянок, підшукали жителів області, яких схилили до «співпраці», після чого за сприяння керівництва Канівського районного відділу земельних ресурсів в лютому 2005 року розпорядженням Канівської районної державної адміністрації у власність 46 громадянам безоплатно було передано 66 га земель лісогосподарського призначення в адміністративних межах Бобрицької сільської ради. Таким чином зазначені ділянки було розподілено на підставних осіб з метою подальшого перепродажу їх зацікавленим особам. Після злочинних маніпуляцій землі, розташовані єдиним масивом, були придбані колишнім високопосадовцем та його родичами.

На цей час у власності родини колишнього першого віце-прем’єр-міністра часів Януковича на території згаданої сільської ради перебуває 66 га земель, незаконно наданих для ведення особистого селянського господарства. І це при тому, що діючий закон  «Про особисте селянське господарство» визначає, що для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більш як 2,0 га, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом.

Прокуратурою також з’ясовано, що поза увагою посадовців Канівської районної державної адміністрації та Канівського районного відділу земельних ресурсів залишилися й те, що вказані землі входили до складу лісового масиву, щодо використання та розпорядження якими законодавством передбачено певні обмеження.

Варто зауважити, що прокурорами та слідчими для викриття злочинної схеми проведено кропітку роботу та здобуто низку вагомих доказів, що надали можливість вжити прокуратурою заходів представницького характеру для забезпечення повернення у державну власність незаконно відчужених земель.

Як повідомлялося, за цим фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження щодо зловживання владою колишнім начальником Канівського районного відділу земельних ресурсів, який у порушення вимог земельного законодавства провів незаконну передачу фізичним особам земельних ділянок в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району, внаслідок чого із державної власності незаконно вибули землі лісового фонду загальною вартістю понад 25 млн грн.

Рішенням суду колишнього керівника визнано винним у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Таким чином, унаслідок протиправних дій, через вказану схему 66 га земель, вкритих лісом, неправомірно вибуло із власності держави. Загальна сума ймовірних завданих збитків становить близько 25 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-