Фінансування громадських організацій учасників АТО має бути прозорим - Мінсоцполітики

Фінансування громадських організацій учасників АТО має бути прозорим - Мінсоцполітики

Укрінформ
Фінансування громадських організацій ветеранів та учасників АТО має бути більш прозорим, щоб зменшити корупційні ризики.

Про це сказала керівник Управління у справах ветеранів та учасників АТО Міністерства соціальної політики Олександра Тарасова під час круглого столу в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"До цього часу фінансування громадських організацій відбувалося за дуже непрозорою схемою. Фактично це відбувалося рішенням засідання багатьох організацій, на якому приймалась якась оптимальна сума, яку можна поділити. Це не прозора система, де є високий корупційний ризик, де ніяких підстав для виділення тієї чи іншої суми немає. Звітність по цих сумах теж не завжди буває "чистою", - сказала Тарасова.

Вона також додала, що враховуючи те, що в Україні через воєнні дії збільшилася кількість ветеранів, потрібно зменшити навантаження на економіку та розробити більш прозору систему фінансування. 

"Зараз ми маємо майже 30 тис. учасників бойових дій, учасників АТО, і 4, 5 тис. отримали статус інвалідів війни, а також більше ніж 6 тис. осіб отримали статус членів сімей загиблих. З цього приводу виникло питання, що держава потребує дійсно прозорої системи", - сказала Тарасова, додавши, що потрібні такі зміни, при яких би фінансувались не установи, а саме ветерани, учасники всіх війн.

Проте деякі члени ветеранських організацій впевнені, що нові зміни до постанов позбавлять їх фінансування. На їх думку, ветерани похилого віку не в змозі опанувати комп'ютерну систему та боротися за фінансування на спільних засадах з більш молодшими ветеранами.

Як повідомлялося, Міністерство соціальної політики ініціювало зміни до постанови Кабінету міністрів №176 від 7 березня 2012 року та до постанови №1049 від 12 жовтня 2011 року, якими пропонують змінити принципи і підходи до фінансування ветеранських організацій. Зараз фінансування відбувається таким чином, що мають право подаватися на отримання фінансування організації ветеранів, які проіснували більше 2 років. Фінансування в основному надається на здійснення статутної діяльності, проте про фінансування проектів програм в постановах чітко не вказано.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-