Комітет Ради погодив проект закону про автономізацію лікарень

Комітет Ради погодив проект закону про автономізацію лікарень

Укрінформ
Комітет ВР з питань охорони здоров'я погодив до другого читання законопроект щодо автономізації медичних закладів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Профільний парламентський комітет з питань охорони здоров’я погодив до другого читання фінальний текст законопроекту щодо автономізації медичних закладів. Він цілком відповідає позиції МОЗ", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві висловили сподівання, що законопроект буде ухвалений до кінця року. У разі ухвалення документа парламентом планується провести  реорганізацію та перетворення лікарень на комунальні некомерційні підприємства. Кінцевим терміном реалізації закону передбачено кінець 2018 року. Також в законопроекті передбачено визначення терміну "медична послуга".

Як повідомлялося, основною метою законопроекту («Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я» №2309 а-д) є реформування організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я та їх фінансування.

Документом встановлюється спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, зокрема, порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів. Крім того, встановлюється низка стимулів, в тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства. При цьому у відповідності до статті 49 Конституції України існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Відповідно, згідно із законопроектом, державні та комунальні заклади охорони здоров’я будуть залишатись у державній та комунальній власності та не будуть підлягати приватизації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-