Чолій закликав українців Німеччини до єдності

1446
Ukrinform
Голова Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій закликав українську діаспору Німеччини виступити єдиною силою.

Про це він говорив на зустрічі з представниками Об'єднання українських організацій у Німеччині (ОУОН), збори яких проходять у Берліні, передає кореспондент Укрінформу в ФРН.

"Сьогоднішня ситуація ще більше потребує такого голосу, який міг би від імені всіх українців в Німеччині ставити питання, що стосуються російської агресії в Криму і на сході, гібридної війни, російської дезінформації, євроатлантичної інтеграції України, ратифікації Угоди про асоціацію та інші", - заявив Чолій.

Зауваживши, які популістські тенденції спостерігаються в ЄС, він наголосив, що українці в Німеччині можуть і повинні бути сьогодні тим потужним голосом, який відстоює інтереси України у Європі. "Нам потрібна потужна дахова організація в найсильнішій європейській країні, яка входить до складу ЄС. Це треба світовому українству, Україні", - заявив Чолій.

Він нагадав, що саме в тих державах, де існують такі дахові організації, які можуть говорити від імені всіх українців в країні, громада має вплив, з українським голосом рахуються. "Ми самі не завжди розуміємо, якою потужною силою є", - додав голова СКУ, який представляє інтереси 20 мільйонів українців у 53 країнах світу.

Чолій визнав, що українців часом важко об'єднати. "Чи зможете ви відповісти вашим дітям і вашим онуком, чому в такі складні часи, коли Україна потребує своєї діаспори, ви жили в найсильнішій країні Європи і не могли через якісь дрібниці знайти порозуміння в тому, що така організація тут може зіграти надзвичайно важливу роль? Вам важко буде виправдати відсутність такої організації", - звернувся він до присутніх.

У 2012 році, коли Чолій вперше приїжджав на зустріч з українцями Німеччини, йому вдалося переконати їх у необхідності створення центральної організації. Тоді заклик почули 20 організацій і була створена ОУОН. Її голова Леся Шрамко зі свого боку зазначила, що після Революції Гідності в Німеччині виникли поряд з уже існуючими і досить численними діаспорними організаціями нові мігрантські абсолютно нові громадські структури. Аж ніяк не всі вони входять в ОУОН. Вона також говорила про те, що напередодні виборів у бундестаг "треба готуватися до найгіршого" і бути готовими виступити "одним міцним фронтом і говорити одним голосом, щоб представляти наші інтереси заради України, заради тих хлопців, які сьогодні воюють на фронті, заради тих дітей і сиріт, які залишилися після тих неймовірних втрат, яких сьогодні зазнає Україна, заради нашого майбутнього".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-