"Справа 2 травня" в Одесі йде на нове судове коло

Укрінформ
Колегія суддів Малиновського райсуду Одеси вирішила заново розглянути резонансну "справу 2 травня" (в частині подій на Грецькій площі).

Таке рішення озвучив у п'ятницю головуючий на судовому процесі суддя Віктор Корой, мотивувавши це заміною одного з членів колегії через хворобу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За це рішення висловилась також частина адвокатів і підсудних, які вважають, що це дасть змогу повернутися до розгляду питань про повторне зачитування обвинувального акта прокуратури і можливого повернення його слідчим на доопрацювання.

Як повідомлялося, рішення про введення до складу колегії суддів Олексія Старикова замість судді Сергія Журика, що серйозно занедужав, було ухвалене ще 17 листопада і спричинило протест з боку двох адвокатів підсудних.

Однак сьогодні це рішення підтверджено суддями Віктором Короєм, Олександром Іщенком та Олексієм Стариковом, було вирішено  "для повного і об'єктивного розслідування справи розпочати її слухання з самого початку".

Як повідомлялося, Малиновський райсуд Одеси розглядає обставини скоєння злочинів великою групою осіб під час масових заворушень 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі). Першими жертвами сепаратистськи налаштованих бойовиків стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані, у сутичках та вогні загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакауов і Мефьодов перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-