У поліції назвали шокуючу цифру злочинців, що мають вийти за "законом Савченко"

У поліції назвали шокуючу цифру злочинців, що мають вийти за "законом Савченко"

1315
Ukrinform
За "законом Савченко" у 2016 році підлягають звільненню майже 36,9 тисяч осіб.

Про це повідомляє прес-центр Нацполіції.

"Під дію цього закону підпадають "злодії в законі", "кримінальні авторитети", учасники організованих груп та злочинних організацій. Також можуть бути звільненні особи, які відбували покарання за вчинення замовних вбивств, убивств двох і більше осіб, інших тяжких та особливо тяжких злочинів. Ця категорія правопорушників за своїм кримінальним статусом може впливати  на оперативну обстановку в регіонах держави", - нагадали у відомстві

По нормам закону України від 28 листопада 2015 року "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строки покарання» (так званий "закон Савченко") в 2016 році близько 49 тисяч громадян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, повинні бути звільненні або їм скорочується термін відбуття покарання.

"Зокрема, на сьогодні підлягають звільненню майже 36,9 тисяч осіб, з яких 8,7 тисяч осіб уже звільненні з місць позбавлення волі. З них 7,8 тисяч осіб стали на облік в органах поліції", - повідомили у прес-службі.

Упродовж 2016 року за вчинення злочинів викрито 970 осіб, які звільненні з місць позбавлення волі згідно із "законом Савченко". За видами кримінальних правопорушень  статистика виглядає наступним чином: умисних вбивств – 29, тяжких тілесних ушкоджень – 22, зґвалтувань – 19, крадіжок – 760, розбійних нападів – 84, грабежів – 202, шахрайств – 44, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами – 13, незаконне заволодіння транспортними засобами – 31, хуліганство – 22. Відносно 436 порушників обрано запобіжний захід тримання під вартою.

Крім того, 68 осіб засуджено за порушення адміннагляду та повернуто в місця позбавлення волі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>