У столиці проходить церемонія вшанування жертв Голодомору

У столиці проходить церемонія вшанування жертв Голодомору

1456
Ukrinform
В Національному меморіалі жертв Голодомору проходить церемонія вшанування жертв геноциду в Україні в 1932-1933 років.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у заході беруть свідки трагедії, громадськість, керівники держави, представники дипломатичних установ, жителі та гості столиці.

На початку вшанування предстоятелі  всіх релігійних конфесій по черзі провели панахиду за загиблими жертвами Голодомору.  

Далі своїми спогадами про трагічні події 1932-1933 рр. поділився свідок Микола Онищенко. "Я, семирічний хлопець, бачив як в Запорізькій області відбирали хліб. Відбирали у напівголодних, обірваних людей. По суті, це були старці. Але українці ніколи не були старцями. Вони завжди були заможними, бо працювали. Вони були такими до 30-го року. Але вдохновитель голоду в Україні доповів Сталіну, що немає іншого шляху приборкати цих українців, як організувати голод. Вони повинні побачити як вмирають їх діти, вони забудуть про спротив. Вони це зробили. І я бачив як навесні, коли танув сніг, напівмертві люди йшли до монашого двору у пошуках їжі. Вони вже давно з'їли своїх собак і котів і свої чоботи, бо вони були шкіряні...  Але вони нічого не знаходили", - розповів він.

У свою чергу Глава держави Петро Порошенко під час свого виступу зауважив, що днями виповниться рівно десять років, як Верховна Рада ухвалила закон, яким було визнано  Голодомор геноцидом. "Уявіть собі,  15 років Україна жила незалежно аж до того, як відважилася прийняти цей закон! І таку оцінку цих трагічних подій підтримує переважна більшість українців. Я, як народний депутат, теж голосував за цей закон. І десятки країн світу кваліфікують цей злочин тоталітарного режиму саме як геноцид", - зазначив Порошенко.

Після промови президента розпочалася загальнонаціональна хвилина мовчання.

Заплановано, що в рамках вшанування жертв Голодомору на території Меморіалу в Києві демонструватимуть документальні фільми про події того часу і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. У приміщенні музею для відвідувачів буде представлено музейні фільми про Голодомор, свідчення очевидців, документальні виставки, інформаційні блоки, наповнені архівними документами, світлинами 1932 – 1933 років та мистецький проект «163» про масштаби людських втрат України від геноциду.

Фото: @poroshenko

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>