Кожне нове покоління українських школярів слабкіше за попереднє - експерт

Кожне нове покоління українських школярів слабкіше за попереднє - експерт

Фото
1084
Ukrinform
У більш як 60% українських школярів спостерігаються проблеми із здоров'ям.

Про це на круглому столі в Укрінформі "Збереження здоров'я під час кризи та війни" в п'ятницю сказала завідувач кафедри фізичного виховання і здоров'я Національного педагогічного університету ім.Драгоманова Олександра Дубогай, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Засідання "круглого столу" на тему: "Збереження здоров'я під час кризи та війни"

Фото: Шамкін Данііл.

"Підростаюче покоління з кожним роком демонструє погіршення здоров'я. У перші класи приходять більш як 60% дітей, які мають ті чи інші поки що функціональні стани. І медики констатують, що близько 12-15% з них вже віднесено до медичної групи", - сказала Олександра Дубогай.

Вона констатувала, що та сама тенденція спостерігається серед студентів вузів. Так, наприклад, в університеті Драгоманова, за словами Дубогай, на 1 курсі у 30% студентів є хронічні захворювання.

"Ось це і є наслідками стресів, це наше майбутнє, це ті педагоги, які працюватимуть", - сказала Дубогай.

Причому під впливом стресогенних чинників діти опиняються вже починаючи з підготовки до школи.

"У нас сьогодні проблема підготовки дітей до школи. Ми загралися. Ми перевіряємо, як дитина соціально підготовлена до школи, як психологічно, інтелектуально. Але ніхто не думає, як дитина фізично підготовлена до школи, до того статичного режиму, не кажучи вже про емоційні навантаження витримати процес навчання", - сказала Дубогай.

При цьому, за її словами, всього лише 5% дітей можуть вважатися обдарованими, 15% здатні добре вчитися, а інші знаходяться на середньому рівні. Як відзначила педагог, фізично слабкі діти особливо схильні до шкідливих звичок, особливо в тих випадках, коли не можуть утвердитися перед своїми більше фізично сильними або привабливими однолітками. Так, в Україні підлітки починають пробувати палити і вживати алкоголь вже починаючи з 12 років.

За її словами, виправити ситуацію можна і не дорогими методами, а всього лише популяризуючи рухову активність серед усіх груп учнів. Вводити цю активність можна і треба також і на уроках, що має сприяти і засвоєнню матеріалу. Відповідні методики і розробки є в українських педагогів.

Подібні тенденції мають підтримуватися на рівні держави. У зв'язку з цим Олександра Дубогай наголосила на важливості Указу Президента про національну стратегію "Рухова активність — здоровий спосіб життя — здорова нація".

За її словами, Міністерство освіти і науки вже починає проекти з впровадження методик, які зберігають здоров'я, у процес навчання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-