Владу просять зважити, що тарифи - це "міна уповільненої дії"

Владу просять зважити, що тарифи - це "міна уповільненої дії"

Звернення
754
Ukrinform
Недостатня прозорість тарифоутворення може призвести до соціального вибуху у суспільстві.

Про це йдеться у відкритому листі Громадянської мережі ОПОРА до Київської міської державної адміністрації, Київенерго, Мінрегіону та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Відсутність публічного діалогу між ключовими суб’єктами формування тарифів на комунальні послуги – це вагомий прорахунок. Недостатня прозорість тарифоутворення закладає міну уповільненої дії під будь-які спроби повернути довіру українців до влади – як центральної, так і місцевої", - йдеться у зверненні.

Зазначається, що ОПОРА так і не змогла отримати відповіді на свої запити щодо структури діючих тарифів.

"На початку осені ми сформулювали конкретні питання до постачальника тепла у столиці та до місцевої влади. Саме питань, а не традиційних для публічного дискурсу "звинувачень". Ми підготували пропозиції, як зробити тарифи більш зрозумілими (у строгій відповідності до закону, який це вимагає). Утім, попри докладені зусилля, нам не вдалося зібрати на одному майданчику відповідальних за те, щоб відкрити тарифну завісу (таку можливість знайшли лише представники НКРЕКП)", - повідомили в ОПОРі.

У Громадянській мережі "переконані, що представникам організацій, до яких звернено цей лист, необхідно публічно поговорити між собою, з’ясувати усі труднощі, про які наразі прийнято мовчати".

Як підкреслюють в ОПОРІ, відсутність діалогу з суспільством може призвести до соціального вибуху.

"Ми прекрасно розуміємо, що з огляду на початок опалювального сезону всі відповідальні особи докладають зусиль, аби у домівках було тепло. Але ми також переконані: разом з теплом та рахунками споживачі заслуговують на те, щоб отримати детальні роз’яснення, з чого складається тариф та яка логіка його формування. Адже саме недостатність інформації породжує недовіру, а недовіра, підігріта популістами та високими сумами у платіжках, – може вилитися у соціальний вибух", - наголошується у зверненні.

ОПОРА ще раз запрошує представників ПАТ "Київенерго", КМДА, Мінрегіонбуду, НКРЕКП до відкритого обговорення прозорості тарифу на тепло.

"Замовчування реальних проблем, реального стану інфраструктури, розрахунків за комунальні послуги, інвестиційних програм теплопостачальників – усе це створює грунт для популістів, на яких так любить нарікати уряд. Схильність проговорювати лише "перемоги" – це загрозлива тенденція. І саме тому ми вирішили зробити цей лист "відкритим". Не бійтеся того, що "люди не зрозуміють" реального стану справ. Значно важливіше остерігатися того, що громадяни та журналісти, які аналізують ці питання і формують певні висновки, нічого не почують. Тому ми ще раз запрошуємо представників ПАТ "Київенерго", КМДА, Мінрегіонбуду, НКРЕКП до відкритого обговорення прозорості тарифу на тепло", - наголосили також в ОПОРі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>