КСУ розглядає скаргу на позбавлення Януковича звання президента

КСУ розглядає скаргу на позбавлення Януковича звання президента

1781
Ukrinform
Конституційний суд України (КСУ) у середу розпочав розгляд справи за конституційним поданням Президента Петра Порошенка щодо відповідності Конституції закону про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України.

Подальші засідання проходитимуть в закритому режимі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На думку суб'єкта права на конституційне подання, вирішення питання про позбавлення Президента України звання не віднесене до відома Верховної Ради", - зазначила суддя-доповідач у цій справі Наталія Шаптала.

У КСУ також зазначили, що Президент, зокрема, вважає, що зазначений закон не відповідає частині третій статті 105 Конституції, згідно з якою звання Президента охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент не був усунений з поста в порядку імпічменту. При цьому автор подання зауважує, що зміна або розширення переліку випадків позбавлення президента його звання можливі лише шляхом внесення змін до Конституції, адже винятки з конституційних норм встановлюються самою Конституцією, а не іншими нормативними актами.

Президент просить визнати закон "Про позбавлення В. Януковича звання Президента України" таким, що не відповідає частині другій статті 6, частині другій статті 8, частині другій статті 19, статті 85, частині третій статті 105 Конституції.

Автор клопотання також стверджує, що порушення цим законом вимог частини третьої статті 105 Основного закону одночасно призводить і до порушення частини другої статті 8 Конституції, якою закріплений принцип верховенства права.

Крім того, на думку суб'єкта права на конституційне подання, вирішення питання про позбавлення звання Президента не віднесено до відання Верховної Ради, а тому суперечить окремим статтям Конституції.

Як повідомляв Укрінформ, парламент ухвалив закон про позбавлення Януковича звання президента 4 лютого. Це рішення підтримав 281 народний депутат.

17 червня парламентська газета "Голос України", а також "Урядовий кур'єр" опублікували текст цього закону.

19 червня 2015 року Президент Петро Порошенко надіслав до Конституційного суду подання щодо відповідності Конституції закону про позбавлення Януковича звання Президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>