Зубко заявив, що стан підключення до опалення по Україні - 70%

Зубко заявив, що стан підключення до опалення по Україні - 70%

868
Ukrinform
Уперше в історії незалежної України опалювальний сезон розпочався з огляду на температурний режим, а не за календарним принципом, і станом на 15 жовтня стан підключення до опалення загалом по Україні становить 70% при стовідсотковій технічній готовності.

Про це заявив у суботу віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи результати моніторингу Мінрегіону щодо старту опалювального сезону, повідомляє Урядовий портал.

"Опалювальний сезон успішно розпочали на Волині, Хмельниччині, Житомирщині, Черкащині, Рівненщині, Івано-Франківщині, Сумщині, Тернопільщині, де станом на 15 жовтня підключення до тепла об’єктів соціальної сфери та житлових будинків становить від 90 до 100 відсотків. Загалом по країні цей показник сягає 70% при стовідсотковій технічній готовності систем до опалювального сезону", - сказав Зубко.

За його словами, розпочато опалювальний сезон і на Луганщині, але у Лисичанську та Рубіжному він має бути прискорений.

"Наразі маємо температурний режим, який зобов’язує подати тепло в оселі та соціальні об’єкти", - підкреслив віце-прем'єр, зауваживши, що технологічно процес підключення до тепла від прийняття рішення триває 3-4 дні.

Водночас Зубко наголосив, що існують проблеми в окремих населених пунктах, зокрема тих, де теплопостачальні підприємства перебувають в оренді.

"Так, наприклад, у Ніжині, що на Чернігівщині, лікарні, школи, житлові та адміністративні будинки досі не підключено до опалення. Причина – службова халатність керівництва місцевого підприємства ТОВ "Ніжинтеплокомуненерго" та відсутність належного контролю з боку місцевої влади. Така халатність має тягнути за собою відповідальність і не лише адміністративну, а й кримінальну", - наголосив віце-прем'єр.

За його словами, у Ніжині досі не укладено угоди на постачання тепла і не затверджено графік реструктуризації боргів підприємства перед НАК "Нафтогаз", які сягають 28 млн гривень.

Зубко також зауважив, що цього року уряд прийняв низку рішень щодо оптимізації підготовки до опалювального сезону. Зокрема, Кабмін схвалив проект закону про реструктуризацію боргів підприємств теплокомуненерго, який найближчим часом буде подано до Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-