Українську науку потрібно інтегрувати в реальний сектор - Прем'єр

Українську науку потрібно інтегрувати в реальний сектор - Прем'єр

1302
Ukrinform
Українську науку потрібно інтегрувати в реальний сектор економіки для того, що прикладним шляхом реалізувати вітчизняні напрацювання у різних сферах.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час спілкування зі студентами Запорізького національного університету, повідомляє Урядовий портал.

"Наше завдання сьогодні - інтегрувати науку в реальний сектор для того, щоб ми могли прикладним шляхом реалізувати ті напрацювання, які є сьогодні в Україні у різних сферах. Їх треба впроваджувати у життя", - заявив керівник уряду.

За його словами, також потрібно створювати мотивації для кооперації університетів, що займаються наукою. Вони мають бути набувачами вигод від тих напрацювань, які сьогодні створюються в академічних стінах.

Гройсман висловив думку, що система Академії наук потребує серйозних змін і реформ. Він зазначив, що в Україні не було створено ефективної системи мотивації і стимулів, зокрема для молодих учених.

Глава уряду зазначив, що нещодавно провів зустріч із науковцями щодо проблемних питань наукової сфери. У листопаді відбудеться нова зустріч, під час якої науковці презентують своє бачення зміни ситуації щодо Академії наук.

"На превеликий жаль, і відтік кадрів, і зменшення фінансування, і збільшення віку науковців – це все те, що послаблює наші позиції", - зазначив Прем'єр-міністр і наголосив, що готовий підтримати ефективний план модернізації та підтримки української науки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-