ООН допоможе Україні вирішувати проблеми переселенців

ООН допоможе Україні вирішувати проблеми переселенців

1549
Ukrinform
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України і Агентство ООН у справах біженців підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Про це інформує Урядовий портал.

"Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та представник Агентства ООН у справах біженців Пабло Матеу підписали Меморандум щодо співробітництва у вирішенні гуманітарних проблем та забезпеченні захисту, надання допомоги, в першу чергу, найбільш вразливим категоріям людей з числа внутрішньо переміщених осіб", - йдеться в повідомленні.

Сторони домовилися, зокрема, про роботу над удосконаленням національного законодавства стосовно внутрішнього переміщення, аби забезпечити права та інтереси переселенців, крім того, працювати над посиленням координації центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій щодо ВПО, а також проводити консультації у сфері розбудови миру та відновлення у регіонах, постраждалих внаслідок конфлікту", - йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, УВКБ ООН надаватиме підтримку Міністерству у запровадженні системи ефективної комунікації з внутрішньо переміщеними особами, приймаючими громадами та іншими групами населення, які зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту.

Агентство ООН у справах біженців також проводитиме тематичні дослідження для визначення потреб переселенців, фіксації порушень цивільних та політичних прав і свобод людини, проблем у сфері соціального захисту, доступу до інфраструктури тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-