Заступник Яреми причетний до офшорів та справи Sky Mall - OCCRP

Заступник Яреми причетний до офшорів та справи Sky Mall - OCCRP

Розслідування
2657
Ukrinform
Екс-перший заступник генпрокурора України Микола Герасимюк купував нерухомість в Європі на ім'я дружини та листувався, а згодом і працював на депутата Олександра Грановського, якого пов'язують з рейдерством ТЦ "Sky Mall".  

Про це йдеться у розслідуванні журналістів Центру з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP - Organized Crime and Corruption Reporting Project).

"Він (Герасимюк - ред.) придбавав нерухомість на ім'я своєї дружини Катерини, яка у свою чергу дала доручення двом агентам діяти від її імені", - зазначається в повідомленні.

З документів, контрактів та угод, які виявилися в розпорядженні журналістів OCCRP, видно, що Герасимюк перерахував через компанію Itaco Alliance S.A, засновану на Сейшелах у липні 2014 року, $150 тис. для купівлі будівельного обладнання. Крім того, $500 тис. сім'я Герасимюків перевела через офшори в Словаччину та Хорватію для купівлі нерухомості. Ще  $100 тис. за тією ж схемою Герасимюк перерахував на навчання своєї дочки в університеті у Великій Британії у 2013-2014 рр.

У розслідуванні також висвітлюють інформацію про те, що Герасимюку пропонували хабарі за відкликання обвинувачень проти соратників Януковича. До нього нібито написав адресат під іменем "China Town" і представився бізнесменом Арменом Саркісяном, який пропонував півмільйона доларів за своє звільнення із в'язниці.

Згідно з листами на пошті Герасимюка, Саркісян організовував "тітушків" під час Євромайдану в Україні. Пізніше з цієї ж адреси Герасимюку прийшли документи щодо "діяльності Київської прокуратури проти моєї фірми та сім'ї". Вони стосувалися справ проти юридичної фірми "Лавринович та партнери", яка належить Максиму Лавриновичу, сину екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича. Сам Максим Лавринович відповів OCCRP, що його фірма "ніколи не була втягнутою в хабарі та корупцію".

Ще однією частиною розслідування OCCRP було листування Герасимюка з Олександром Грановським, якого пов'язують зі скандальною справою щодо права власності на ТРЦ Sky Mall в Києві. Згодом, після звільнення з посади заступника Генпрокурора Герасимюк з лютого по квітень 2015 року працював штатним помічником нардепа Грановського. Сам Герасимюк заявив OCCRP, що його робота помічником у Грановського не має відношення до справи Sky Mall.

Раніше повідомлялося, що у Генеральній прокуратурі Кіпру перебуває подання про ініціювання кримінального розслідування щодо Грановського та його колишнього бізнес-партнера Андрія Адамовського, подане кіпрською компанією Arricano. Юристи фірми просять розслідувати причетність Грановського та Адамовського до шахрайства та відмивання коштів у розмірі $147 мільйонів у справі про рейдерство київського торговельного центру Sk yMall. Грановський свою причетність до цієї справи заперечує.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-