Ар'єв вважає головною загрозою для журналістів фізичне насильство - 19.09.2016 16:58 — Новини Укрінформ
Ар'єв вважає головною загрозою для журналістів фізичне насильство

Ар'єв вважає головною загрозою для журналістів фізичне насильство

791
Ukrinform
Головна загроза, якої зазнають журналісти під час виконання своїх професійних обов'язків, - загроза фізичного насильства та загроза життю.

Про це на засіданні Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань освіти, науки, культури і ЗМІ сказав голова комітету ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Головна проблема зараз - це фізичне насильство, загроза життю. Це вбивства журналістів, які відбувалися в країнах-членах Ради Європи. Це терористична загроза і загроза з боку радикалів для засобів масової інформації. Це арешти та переслідування журналістів, перешкоджання законній журналістській діяльності у різний спосіб", - сказав Ар'єв.

Зараз, порівняно з 2015 роком, загрози та перешкоджання діяльності журналістів дещо змінилися через зміну медіасередовища. Багато людей отримують інформацію в інтернеті через нові медіа, через соціальні мережі, блоги. 

"Нам треба говорити про те, чи буде зараз ця частина нових медіа, незалежні блогери під нашою увагою. Зокрема щодо порушень прав і свобод тих людей, що не займаються власне журналістикою, але споживачами їхньої інформації є тисячі людей", - сказав Ар'єв. 

Як зазначив на засіданні Комітету генеральний секретар Європейської федерації журналістів Рікардо Гутьєррес, лише за другий квартал 2016 року було зафіксовано на 50% більше випадків тиску чи підриву свободи слова, ніж в першому кварталі поточного року. Зокрема таких випадків було зафіксовано у Туреччині - 341 випадок, у Росії - 36, у Франції - 34. За його словами, найбільше таких випадків фіксується серед журналістів, які розслідують справи, пов'язані з корупцією, та при висвітленні демонстрацій громадських рухів. Крім того, за його словами, в країнах Європи почастішали випадки обмеження діяльності журналістів з боку влади під виглядом боротьби з тероризмом. Як приклад Гутьєррес навів вимоги влади до журналістів розголошувати свої джерела інформації, відмову у видачі перепусток чи акредитації ЗМІ, в тому числі іноземних, вимоги з боку представників влади знищити фото- та відеоматеріали. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>