Українці вважають інтеграцію до ЄС та НАТО важливими напрямками зовнішньої політики - 14.09.2016 13:28 — Новини Укрінформ
Українці вважають інтеграцію до ЄС та НАТО важливими напрямками зовнішньої політики

Українці вважають інтеграцію до ЄС та НАТО важливими напрямками зовнішньої політики

Опитування
980
Ukrinform
Інтеграція до ЄС та НАТО є одними з основних напрямків зовнішньої політики для більшості українців.

Про такі дані опитування, проведеного компанією TNS Ukraine на замовлення Інституту світової політики в рамках проекту "Аудит зовнішньої політики України", на прес-конференції у середу заявила директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На запитання, якими мають бути головні пріоритети у зовнішній політиці України, ми запропонували респондентам обрати до трьох відповідей і отримали такі результати: важливим пріоритетом є інтеграція до ЄС  - 30,4 %. Інтеграція до НАТО набрала 27,9 %”, - зазначила Гетьманчук.

За результатами опитування, найбільшої підтримки ідея інтеграції до ЄС та НАТО отримала на Заході (48,6 % за ЄС і 40,9 % за НАТО), найменше - на Сході (23,7 % за ЄС та 20% за НАТО). 

“За багатовекторність у зовнішній політиці висловилося 21,5 % опитаних. Дуже помітні позиції багатовекторності на Півночі, Півдні та в Центрі (понад 27 %)”, - наголосила Гетьманчук.

За те, щоб Україна стала регіональним лідером у Європі, висловилося 19,4 % респондентів. Найбільше цю ідею підтримали на Заході та у Києві (по 23, 2 %), найменше - на Сході (17, 4 % опитаних).

Гетьманчук  підкреслила, що лише 0,2 % українців вважають, що пріоритети зовнішньої політики України не потребують жодних змін.

Опитування було проведене TNS Ukraine в межах проекту TNS On-line Track на замовлення ІСП з 16 по 25 серпня 2016 року методом онлайн-опитування серед міського населення віком від 18 до 55 років. Опитування здійснене по всій території України, окрім АР Крим. В опитуванні взяла участь 1 тисяча респондентів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>