Латвія конфіскувала вкрадені Арбузовим $50 мільйонів - ЗМІ

Латвія конфіскувала вкрадені Арбузовим $50 мільйонів - ЗМІ

1623
Укрінформ
У Латвії триває розслідування у справі про походження грошей, які могли бути викрадені з держбюджету України, а потім легалізовані через латвійські банки.

На сьогоднішній день кількома вердиктами судів у Латвії вже €50 млн визнано незаконно придбаними і вилучено на користь латвійської казни. Про це йдеться у програмі журналістських розслідувань "De facto", повідомляє Delfi.

Як наголошується, однією з перших осіб, які зазнали західних санкцій 2014 року, після зміни правлячого режиму України, став мільярдер Сергій Кyрченко. Проти нього українські правоохоронні органи ведуть слідство про присвоєння держкоштів і незаконного їх переміщення за межі України. Відповідно до законодавства ЄС заморожені і кошти пов'язаної з Кyрченком компанії на банківських рахунках у Латвії.

Восени 2014 р. тодішній генпрокурор України Віталій Ярема оголосив, що у колишнього віце-прем'єра України Сергія Арбyзова у банках Латвії арештовано $49,3 млн. Крім того, за його словам, на рахунках компанії Юрія Іванюшенка у латвійських банках "застрягли" $32 млн і 72 млн швейцарських франків.

Журналісти з'ясували, що розслідування в Латвії по "українському сліду" триває. Проте ні Арбузов, ні Курченко чи Іванюшенко не фігурують серед підозрюваних. У кримінальному процесі, який веде Держполіція, підозрюваних немає.

Інформація, що цікавить латвійські правоохоронні органи, в їх розпорядження від українських колег так і не надійшла, стверджують латвійські журналісти. Це підтвердив і генпрокурор Ерік Калнмеєр, який рік тому побував в Україні і зустрічався з посадовими особами МВС України.

"На жаль, ми від України у відповідь не отримали інформації про те, що ці гроші були вкрадені у держави, і їх слід повернути Україні", - сказав він.

Як зазначається, латвійські закони дають змогу ще до завершення розслідування визнати капітали нелегально отриманими і конфіскувати. "Цією можливістю і скористалася Держполіція. Під час пошуків власників брудних українських капіталів у латвійських банках суд Зіємельського району Риги вже тричі приймав рішення про конфіскацію сумнівних коштів. І 50 млн євро, придбаних злочинним шляхом, було перераховано до латвійського бюджету", - йдеться у повідомленні.

Минулого літа кошти були вилучені з банків ABLV і Regionala investiciju banka. Левова частка була забрана з PrivatBank (недавно у банці факт вилучення великих сум підтвердили). За даними джерел "De facto", йшлося про приблизно $49 млн - ця сума збігається з тією, чиє розкрадання інкримінується українською прокуратурою Арбузову.

Ознайомитися з текстами судових вердиктів громадськість поки що не може - вони вважаються таємницею слідства, - йдеться також у повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-