Луценко домовляється з Ізраїлем про екстрадицію Ставицького й Табачника

Луценко домовляється з Ізраїлем про екстрадицію Ставицького й Табачника

1865
Ukrinform
Генпрокурор України Юрій Луценко обговорив із владою Ізраїлю можливість екстрадиції колишніх міністрів часів Віктора Януковича Едуарда Ставицького і Дмитра Табачника.

Про це в Фейсбуці повідомила прес-секретар українського генпрокурора Лариса Сарган.

"Головне питання у нас було щодо колишнього міністра енергетики уряду Януковича пана Ставицького, який прийняв в Ізраїлі прізвище Розенберг. За матеріалами нашої справи, ми підозрюємо його у незаконному виділенні землі під резиденцію державної мафії - Межигір'я. Збитки склали близько $ 50 млн. Ставицький оформляв всі темні оборудки. Ми спочатку подали в Ізраїлі документи для оголошення йому підозри, а в червні - документи на його екстрадицію. Через МЗС я з колегами обговорював робочі моменти в цьому процесі. Ми були б згодні і з тим, щоб суд проходив в Ізраїлі. Але це занадто клопітка справа з викликом свідків та іншими юридичними процедурами", - зазначив Луценко.

За словами Сарган, генпрокурор провів неофіційну зустріч із "дуже цікавим і харизматичним" головою Міністерства оборони Ізраїлю Авігдором Ліберманом, а також із генеральним прокурором Шаєм Ніцаном і з міністром юстиції Айєлет Шакед.

"Був підписаний меморандум про спільні дії. Ми робимо акцент на пошуку грошей української мафії. За нашою інформацією, ці гроші далеко не в Ізраїлі, але, тим не менш, ізраїльські фахівці - і чинні, і у відставці - пропонують нам допомогу в цьому питанні, і було б нерозумно нею не скористатися", - розповів Луценко.

За його словами, ізраїльська сторона показала повне взаєморозуміння з українською.

"Ізраїльські колеги говорять нам про можливість екстрадиції за умови гарантії відбування можливого терміну покарання пана Ставицького-Розенберга в Ізраїлі. Це абсолютно не проблема для нашої країни. Також я вважаю за можливе запропонувати Ставицькому й угоду зі слідством, положення про яку вже законодавчо оформлено в Україні. Це не позбавить його покарання та конфіскації, але може зменшити термін у разі співпраці зі слідством і скоротить процедури. Нам потрібен позитивний сигнал у цьому питанні. Буде він примусовим для пана Ставицького, чи це буде крок з його боку? М'яч на його стороні поля", - заявив Луценко.

Щодо іншого міністра часів Януковича Дмитра Табачника генпрокурор повідомив, що він оголошений у міжнародний розшук.

"Його справа не є настільки масштабною, як справа Ставицького. Там ще триває досудове слідство і рішення про екстрадицію не прийнято", - розповів він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-