Гриневич про відрахування студентів з підробними ЗНО: Спочатку - рішення суду

Гриневич про відрахування студентів з підробними ЗНО: Спочатку - рішення суду

7862
Ukrinform
Рішення про відрахування студентів, результати ЗНО яких, за даними ГПУ, були завищені, має ухвалюватися тільки після вироку суду.

Таку позицію висловила міністр освіти та науки Лілія Гриневич у розмові з журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я вважаю, нам треба дочекатися результатів розслідування, слухання їх у суді. І лише за вироком суду ми можемо говорити про те, хто відповідно має бути відрахований. Лише за звинуваченнями організаційних чи адміністративних висновків приймати ми не можемо", - сказала Гриневич.

Вона зазначила, що МОН не уповноважено відраховувати студентів з вищих навчальних закладів.

"Для відрахування студентів є ціла низка причин, вони виписані в законі про вищу освіту. Треба дізнаватися точно, з яких причин були відраховані ці студенти (ГПУ повідомила, що за результатами перевірки вже було відраховано 26 студентів, які подали недостовірні дані про результати ЗНО.  - Ред.), бо можлива ситуація, коли це збігається. Але в будь-якому разі кожна людина, яка відрахована до прийняття рішення суду, теж має право відстоювати свої інтереси в суді", - наголосила міністр.

За її словами, у 2016 році були зроблені всі необхідні кроки, щоб запобігти втручанню у бази даних УЦОЯО.

"Вже під час тестування 2016 року ми відпрацювали модуль захисту бази даних від несанкціонованого втручання. Робота з побудови системи безпеки та захисту даних УЦОЯО достатньо тривала та багатоступінчата. Але ми почали саме з того модуля, який стосується баз результатів ЗНО. Тому цього року не було можливості робити будь-які маніпуляції з результатами зовнішнього незалежного оцінювання", - сказала міністр.

 Як повідомляв Укрінформ, 27 липня 2016 року ГПУ спрямувала  до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням директора УЦОЯО, його двох заступників та ще чотирьох осіб у несанкціонованій зміні результатів зовнішнього незалежного оцінювання, привласненні та легалізації коштів державного бюджету України та Американських рад з міжнародної освіти.  Завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги у доступі до вищої освіти сотням абітурієнтів. Так, за інформацією ГПУ, у 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 особам, а всього з 2008 року - майже 2 тисячам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>