"Меморіал" вимагає припинити незаконну справу щодо Умерова

"Меморіал" вимагає припинити незаконну справу щодо Умерова

1531
Ukrinform
Правозахисний центр "Меморіал" вважає незаконним кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Про це йдеться в офіційній заяві на сайті "Меморіалу".

"Ми вважаємо кримінальне переслідування Умерова незаконним і політично вмотивованим і вимагаємо його негайного припинення", - йдеться у заяві "Меморіалу".

На думку правозахисників, "переслідування Умерова спрямоване на припинення його легальної публічної громадської діяльності, а також у цілому на залякування кримських татар та інших людей, позиція яких з питання статусу Криму, подій в Україні та російської політики щодо цієї країни суперечить офіційній".

Таке кримінальне переслідування, вважають члени "Меморіалу", стоїть в одному ряду з репресивними діями російської влади з приводу незаконної заборони Меджлісу кримськотатарського народу і численними кримінальними справами проти громадян України, а також російських громадян, які засуджують російську політику щодо України.

"Висловлена Умеровим думка про статус Криму, яку поділяє значна частина міжнародної спільноти і російських громадян, не містить закликів до насильницьких дій, не може бути підставою для кримінального чи іншого переслідування", - заявляють правозахисники.

Нагадаємо, що з травня 2016 року Умеров звинувачується за ч. 2. ст. 280.1 (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, вчинені з використанням мережі "Інтернет") КК РФ, що передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі. З Умерова взята підписка про невиїзд.

ФСБ звинувачує Умерова в тому, що 19 березня 2016 року в Києві в прямому ефірі кримськотатарського українського телеканалу "ATR" він говорив про необхідність повернення Криму під юрисдикцію України.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-