Втрачений рай Черновецьких у Каталонії

Втрачений рай Черновецьких у Каталонії

Аналітика
2811
Укрінформ
Під час обшуків іспанські силовики виявили у сина колишнього київського мера 24 автомобілі - «Мерседеси», «Феррарі», «Порше»

 «Колишній мер Києва намагається нав'язати свою версію» - констатує іспанське видання «АБЦ» у статті «Від податкового раю до каталонського раю », що містить найновіші відкриття у справі арешту Степана Черновецького у Барселоні.

Як повідомляв Укрінформ 26 липня, іспанські адвокати сина Леоніда Черновецького оскаржують чинний забіжний захід щодо свого клієнта - тримання під вартою без можливості внесення застави. Мовляв, джерелом всіх фінансових операцій, здійснюваних Степаном Черновецьким в Іспанії, були кошти, отримані ним від продажу «Правекс-банку».

За даними іспанських журналістів з вказаного видання, за Степаном Черновецьким велося постійне спостереження іспанськими силовиками, котрі «терпеливо вичікували». Скільки це могло тривати щодо нашого «героя» - невідомо, але спільника Черновецького - вірмена Маіляна - каталонська поліція тримала в полі зору останні три роки.  До слова, з посиланням на вірменську пресу вказується, що син президента Вірменії є кумом Армана Маіляна.

Життя Степана Черновецького на волі було насиченим. Часті перельоти приватним літаком, бо жив на чотири країни - між Україною, Грузією (ймовірно через те, що туди перебрався батько), Росією (як відомо, в Москві живе його сестра Христина, до котрої навідується й мама) та Іспанією. Часто заскакував до Мадриду - підтримати улюблену «Барсу» в матчах класики іспанської ліги.

У іспанській публікації вказується лише один бізнес Черновецького-молодшого за межами Іспанії - українська промоутерська компанія «Elite Boxing Promotion», яка також організовує боксерські турніри. Це - його відома пристрасть.

За даними видання, родинне гніздо Черновецького-молодшого було в самій Барселоні, у мікрорайоні для мультимільйонерів «Педральбес». Принаймні, там проживає його дружина Жанна з чотирма дітьми, які ходять до елітної школи, що неподалік їхнього будинку.

Для українських медіа не таємниця, що мати Степана - Аліна Айвазова, колишня дружина Леоніда Черновецького, також перебралася до Барселони.

Сам Степан Черновецький у день свого затримання, 12 липня, перебував на віллі на узбережжі селища С'Аґаро, за 100 кілометрів від Барселони.

Того дня разом з Черновецьким у Каталонії було затримано 10-х його спільників. МЗС України підтвердило, що четверо з них - громадяни України.

Один із затриманих - Сергій Лозюк. Іспанська преса пише про нього, як про того, на кого Черновецький залишав свою дружину Жанну під час роз'їздів.

Іспанські довідники юридичних осіб вказують, що Сергій Лозюк мав посади у таких іспанських ТзОВ як Cherd Investment та Star 77 Holding, у котрих також фігурували й інші - Степан Черновецький, Роман Васелюк (в 2007 році - віце-президент «Правекс-банку» Черновецького) та Микола Триняк.

Цікаво, що на особистій сторінці у «Фейсбуці» на ім'я Сергей Лозюк, остання публікація - це викладені 29 любительських фотографій з пляжу в цьому-самому селищі С'Аґаро. 

У іспанському виданні підкреслюється, що керівників слідчо-оперативної групи, які працювали над цією справою, вразила розкіш буття затриманих, але особливо - сина екс-мера Києва.

Наприклад, основний автомобіль 38-річного Черновецького: Porsche Spyder за 850 тисяч євро. Ймовірно, іспанські правоохоронці не знають, що, як передавали вітчизняні ЗМІ, ще за часів політичного зіркування свого батька, Степан Черновецький володів трьома Porsche - перше за 150 тисяч доларів, потім мав дорожчу модель, а перед зміною проживання з київської на каталонську столицю, в 2011 році, володів моделлю за півмільйона доларів.

Під час проведених обшуків іспанські силовики виявили 24 автомобілі, серед яких «Мерседеси», «Феррарі» та «Порше». З них 12 - найдорожча половина - оцінюються в три мільйони євро.

Ще в один мільйон євро оцінені коштовності Жанни Черновецької, не рахуючи 13 дамських сумочок найкращих брендів та іншого добра. Наприклад, серед 32 виявлених годинників, 5 найексклюзивніших - разом оцінюються у півтора мільйони євро. Іспанці пишуть, що це - рівень життя, якого вимагає невістка екс-мера Києва. Журналісти переповідають, як вона, під час сімейного перельоту одним чартерним рейсом, винайнятим чоловіком Степаном, все скаржилася - то на недостатній простір у салоні літака, то на харчування, яке було «не на рівні», тощо.

Разом з тим, на рахунках Черновецького-молодшого арештовано 6,5 мільйонів євро. Готівкою він мав «лише» 150 тисяч євро.

Публікація також зазначає марні зусилля Леоніда Черновецького, який продовжував спростовувати інформацію про затримання свого сина в той самий час, коли посилав до поліцейського відділку найнятих представників престижної адвокатської контори.

І ще кілька деталей з розповіді газети «АБЦ».

У момент, коли «армія поліцейських», направлена на затримання усієї групи, добралася до помешкання в С'Аґаро за Степаном Черновецьким, той спав. «Открыли дверь и сонного подняли» - як співав класик.

Однак, маєток за номером 50 на проспекті Платджес цього селища, зображення якого подавав Укрінформ, не є власністю Черновецького, як вважалося раніше. Степан Леонідович розказав слідчим, що орендував цю нерухомість на два місяці літа... І виклав за двомісячну оренду - 174 тисячі євро!

Уявіть: це ж не якась екзотична подорож, а лише одне сезонне перебирання сімейства з міста - в недалеке селище, де «то же небо, тот же лес, тот же воздух и та же вода», але, чомусь, по ціні нової нерухомості.

При цьому, для свого обслуговування у винайнятій віллі (в зовнішному сенсі, адже, судячи з наявних фотографій, інтер'єр - не розкішний), Черновецький мав 8 людей сервісного персоналу, а для безпеки - дві позмінні пари тілоохоронців (де один контролював відеоспостереження, а інший - обходив периметр території).

Отож, тепер відомо детальніше про підхід молодих Черновецьких до витрат у Каталонії. Далі слово за висновками іспанського судового слідства: що це було – дійсно вільна трата законних прибутків, як переконує Черновецький-старший, чи таким чином довершувалося відмивання капіталів, виведених із офшорів (з можливим походженням від міжнародної злочинності), як наполягає обвинувачення?

Андрій Якубув, спеціально для Укрінформу

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-